Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Maxmilián Kolbe

80%
4 1
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Maxmilián Kolbe

Podtitul: Světec z Osvětimi
Nejnovější vydání:
Karmelitánské nakladatelství - 2014
ISBN: 978-80-7195-719-5
Počet stránek: 120
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Karmelitánské nakladatelství (2014) 978-80-7195-719-5 120

Svatý Maxmilián Kolbe (1894-1941) byl katolický kněz a řeholník, zakladatel dvou klášterů a tiskáren v Polsku a Japonsku, misionář a nakonec i mučedník. V roce 1941 byl uvězněn v koncentračním táboře v Osvětimi. Když jiný vězeň uprchl a nacisté se pro výstrahu všem chystali k popravě nevinných, Kolbe obětoval svůj život namísto spoluvězně Františka Gajowniczka, jenž měl doma početnou rodinu. Zemřel po několika dnech v táborové hladomorně, kde se do posledního dechu ještě modlil a povzbuzoval ostatní odsouzené na smrt. Stal se tak svědkem Kristovy lásky a naděje, která prokazuje svou sílu i v těch nejhrůznějších podmínkách. Nicméně životní příběh tohoto Božího muže není pozoruhodný jen pro svůj hrdinský konec. Asi by takového činu vůbec nebyl schopen, kdyby nežil po celá léta svatost a statečnost všedního dne, s odevzdaností Kristu a s velkou láskou k Panně Marii. (Založil/a: samara)

(více)  

Štítky

více  
Elaine Murray Stone Elaine Murray Stone

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Kleome
80% 80% 80% 80% 80%
  1. 12. 2016, 14:37
Knížečkou jsem byla nedávno obdarována a již při jejím obdržení jsem měla velikou radost. P. Maxmilián Kolbe patří k mým oblíbeným hrdinům. Text je psán poutavě a rychle odsýpá, pokud ovšem budete mít nervy na to ho přečíst najednou. Setkáte se zde se silnou dávkou emocí. Opravdovými emocemi - ne těmi smyšlenými. Mne samotné, ač se vůbec nepovažuji za plačku, slzy ukáply.
Autorka odvedla opravdu dobrý kus práce! Mám jen jednu výtku, ocenila bych více podrobností - vzhledem k tomu, že dosud žijí očití svědkové. Protože v současné podobě se zdá vyprávění zkratkovité.