34 mýtů o zdraví

34 mýtů o zdraví

Podtitul: Jak se zbavit jejich vlivu

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-4106-2

Grada (2014) 978-80-247-4106-2 160

Tato kniha nám vysvětlí, jak je to ve skutečnosti s mýty o tělesném zdraví. Každý z těchto oblíbených předsudků má totiž obrovskou, v podstatě magickou moc, která zásadním způsobem ovlivňuje symptomy nemoci, náš postoj k ní i způsob léčby.

Autor, který je známým americkým léčitelem a trenérem životního stylu, názorně vysvětlí, jak nás rozšířené nepravdy negativně ovlivňují a nabídne jednoduché afirmace, které samy o sobě mají uzdravující sílu vůči těmto negativně působícícm předsudkům. Samotný autor v hledání škodlivých mýtů neklade žádné meze - mýty jsou z oblasti sociální (např. "pro uzdravení je nutné pochopit, co nebo kdo zadal příčinu nemoci"), medicínské (např. "každá nemoc má fyzickou příčinu"), náboženské (např. "nemoc je důsledkem příliš silného ega") i new age (např. "nemoc pomáhá překonat traumata z mých minulých životů"). (Založil/a: TeJoUsHeK)

#zdraví