Ašsko na starých pohlednicích/ Asch und Umgebung in alten Ansichtskarten

Ašsko na starých pohlednicích/ Asch und Umgebung in alten Ansichtskarten Originální název: Ašsko na starých pohlednicích/ Asch und Umgebung in alten Ansichtskarten
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Baron - 2011
ISBN: 978-80-86914-34-3

Baron (2011) 978-80-86914-34-3 288

Kniha Ašsko na starých pohlednicích nás zavede prostřednictvím 340 dobových pohlednic do nejzápadnějšího cípu naší země na česko-bavorsko-saském trojmezí. V knize naleznete pohlednice míst dnes již dávno zaniklých. Kromě mnoha zákoutí v Aši, kde byla značná část zástavby historického centra města vybourána ve druhé polovině minulého století, je realitou obdobný stav prakticky ve všech okolních obcích, které byly podrobeny značné devastaci. Proto je většina pohlednic v této publikaci zcela unikátních. Na konci publikace naleznete statistiku počtu domů a obyvatel jednotlivých měst a obcí před 2. světovou válkou a v současnosti. Jednotlivé provozovny, jako například restaurace či hotely, jsou v knize doplněny dobovými inzeráty. Doprovodný text je kromě češtiny také v německém jazyce.

Kniha předkládá historické pohlednice následujících obcí:

Aš, Dolní Paseky, Doubrava, Hazlov, Horní Paseky, Hranice, Kopaniny, Krásná, Lipná, Mokřiny, Nebesa, Nový Žďár, Pastviny, Podhradí, Polná, Skalka, Smrčina, Studánka, Štítary, Trojmezí, Újezd, Vernéřov a Výhledy.
Nakladatel: Baron (Založil/a: Jamesová)