…ze sedla kola

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87009-96-3

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87009-96-3 200

Celoživotní zpověď příležitostního cyklisty aneb Čtení pro cyklistické nadšence a nejen pro ně. (2. rozšířené vydání, 2014).
První vydání této knihy vyšlo v poměrně malém nákladu. Nedělal jsem si iluzi, že to bude nějaký bestseller. K mému překvapení byl o publikaci slušný zájem. Před deseti lety, po autogramiádě v Hradci, jsme seděli s Jardou a nakladatelem dr. Skopcem u piva. Ten nám říkal: „Kluci, projeďte ještě dvě země a můžeme tu knihu rozšířit.‘‘ Od té doby jsme projeli zemí šest. Při vší skromnosti je to naše celoživotní cyklistické vyznání, čímž se může málokdo pochlubit.
Jestli můžu z mé strany ještě něco na knize neskromně vyzdvihnout, tak je to fakt, že vše napsané je prauda praudoucí (jak říká klasik ústy Petra Bajzy v knize Bylo nás pět). Celá kniha není úplně moje zásluha, zde mluví zážitky. Umím psát jen to, co jsem opravdu zažil. Vymyslet bych nic neuměl. Takže vše, co si přečtete, jsme s Jardou zažili bez jakéhokoliv přikrašlování nebo zvětšování (snad jen ten had v Malajsii byl o něco menší). Přeji krásné počtení.
Tolik autor knihy Petr Kafka v předmluvě k druhému vydání této krásné knihy. (Založil/a: TeJoUsHeK)