Zdravý rozum ve výchově

Zdravý rozum ve výchově

Podtitul: Uvolněné rodičovství v hektické době

Portál - 2014
ISBN: 978-80-262-0614-9

Portál (2014) 978-80-262-0614-9 208

Anotace
Proč nám dnes rodičovství připadá tak těžké? Jakým tlakům jako rodiče čelíme a kde můžeme hledat inspiraci a podporu? Svými postřehy oslovuje autorka zejména rodiče malých dětí, reflektuje výchovné přístupy a seznamuje čtenáře se svým konceptem uvolněného rodičovství. Rozum a cit podle ní nejdou proti sobě, ale vzájemně se podporují. Výhrou pro dítě je pak vnitřně silný rodič. Kniha obsahuje řadu příkladů ze života v naší společnosti i v jiných kulturách. Čtivou a přístupnou formou nabízí podněty k přemýšlení i procítění intuice a nalezení vlastní rodičovské cesty.

Mgr. et Mgr. Pavla Koucká je psycholožka a bioložka, autorka mnoha populárně-naučných článků o výchově a rodičovství (Psychologie dnes, Děti a my, www.psychologie.cz). V nakladatelství Portál vydala knihu Výchova láskou. Je matkou tří dětí. (Založil/a: Rosie5)

Pavla Koucká Pavla Koucká