Andělé strážní

Kniha Zlín - 2014
ISBN: 978-80-7473-154-9

Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-154-9 506
Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-211-9 512

V lesíku na stockholmském předměstí Midsommarkransen je nalezeno zahrabané a rozřezané tělo mladé ženy, kterou se podaří identifikovat jako studentku Rebecku Trolleovou, která už je dva roky pohřešovaná.

Zatímco vyšetřovací tým Alexe Rydha pátrá po tom, proč Rebecku potkal tak hrozný osud, dojde na místě činu k dalším nálezům odhalujícím několik desítek let stará tajemství. Kdosi se opakovaně vracel do lesa, aby tu před okolním světem ukryl své oběti.

V domově důchodců sedí němá spisovatelka dětských knížek. Její jméno se opakovaně objevuje v policejním vyšetřování vražd v Midsommarkransenu, ale ona se uzavřela do svého ticha. Stopy vedou k té nejtemnější pravdě a Fredrika Bergmanová s Pederem Rydhem jsou neúprosně vtaženi do událostí kolem hrobu a smrti mladé studentky. Fredrika je navíc postavena před těžké dilema, když se ve vyšetřování objeví i jméno jejího milence Spencera.
Může být Spencer opravdu součástí řešení této hádanky? A jakou roli tu vlastně hraje němá spisovatelka?

Případ je stále temnější a jeho rozřešení se blíží, až nakonec zbývá pouze jedna otázka: Kdo se tentokrát stane vrahovou obětí, až se opět vrátí do Midsommarkransenu? (Založil/a: Jamesová)

VerenaLord
  1. 8. 2016, 22:04
Staré nevyšetřené vraždy, pohřešování, objevená těla i neuvěřitelná propojení s lidmi, kteří to vše vyšetřují. Ohlssonové detektivky jsou pro mě velmi zajímavé, jsou zde zápletky vcelku netradiční a originální, příběhy nakombinované, složité i jednoduché, prostě velmi kvalitní čtení. Jedinou výtkou je pro mě v tomto případě fakt, že autorka zde dává velký prostor pro popis soukromých životů vyšetřovatelů, až se mi chvílemi zdálo, že samotné vyšetřování vraždy je odstaveno na druhou kolej.
MMacicekk
  14. 11. 2015, 12:46
Až na závěr, který mě trošičku zklamal, nemůžu téhle knize nic vytknout. Napínavé, čtivé, knihy od téhle autorky mě opravdu baví.
Bei
  6. 6. 2016, 19:20
Na začátku jsem měla pocit, že se budu muset vracet k už přečteným pasážím, abych se v ději neztratila, ale velmi záhy jsem pochopila, že to není třeba. Román je sice obsáhlý (přesto nepůsobí zbytečně natahovaně) a podezřelých je povícero, ale během knihy se průběžně děj rekapituluje tím, jak si vyšetřovatelé ujasňují, k čemu se dostali a co už ví a kladou si otázky, kam je to vede, co je potřeba zjistit. Líbil se mi civilní styl psaní, a drobné detaily, dokreslující momentální atmosféru, uvěřitelnost a lidskost postav.
Konec mě nezklamal, právě naopak..
konicekbily
  8. 4. 2016, 18:49
Spíše než detektivka nebo krimi je to spíše sága o soukromém životě hlavních vyšetřovatelů. a jejich nejbližšího okolí.Podrobný popis života umožňuje až moc větvení děje (Spencer a bratr Pedera) a to autorce poskytuje prostor k přebujelým kombinacím. Původní hlavní podezřelí se z příběhu bez vysvětlení vypaří a vše směřuje ke "thrillerovskému závěru".
lenika
  7. 12. 2014, 18:24
Jedna z nejlepších knih, co jsem kdy za posledních pár měsíců četla ... napětí od začátku až do konce ... zcela doporučuji ;)