Ostrov s majákem

Ostrov s majákem Originální název: Tuulen puolella

Hejkal - 2009
ISBN: 978-80-86026-89-3

Hejkal (2009) 978-80-86026-89-3 302

Na ostrově nedaleko Helsinek je jednoho nevlídného říjnového rána nalezena mrtvola mladého muže, někdejšího milence policejní komisařky Marii Kalliové. Ostrov byl dříve pustý, ale nedávno ho začala užívat rodinná firma Merivaara, obchodující s ekologickými lodními barvami. Přesně rok po nalezení první mrtvoly se na ostrově objevuje další mrtvý, a tentokrát už případ nelze odbýt jako nešťastnou náhodu. Policie zahajuje vyšetřování, které je ale komplikované několika věcmi: komisařka Kalliová musí kromě vraždy řešit složité vztahy s jedním z podřízených, střídat se s manželem v péči o malou dcerku a hlavně - cítí nebezpečné sympatie k jednomu z hlavních podezřelých.
Kromě napínavé a poutavě napsané zápletky kniha přináší i pohled do všedního života současného Finska, které bylo začátkem devadesátých let zasaženo vlnou kriminality z bývalého Sovětského svazu. (Založil/a: al-ma)

Leena Lehtolainen Leena Lehtolainen
*11.03.1964

Blama
  26. 9. 2016, 15:10
Mam hned dva problemy s touto detektivkou, jednak ten, ze se mi dost pletla vsechna ta finska jmena, kterych tam je opravdu dost, ale to je moje chyba, druhy je ten, ze je mi hlavni hrdinka dost nesympaticka, ale jinak je pribeh dobre citelny, vcelku odsypa a jako detektivka me bavil, neni to zadny krvak, narozdil od jinych severskych autoru.
terunka003
  18. 3. 2013, 21:51
Napínavé, studené, plné vody, vichru, nevyřešených vražd. Perfektní čtení na zimu. Navíc autorka píše velmi poutavě a od první stránky jste s hlavní hrdinkou všude kam se pohne.