Universa

Universa Originální název: Universa

Publikace grafických příběhů UNIVERSA navazuje na knihu ZVÍŘE V NÁS realizovanou roku 2011 z grantu AVU. Ediční řada E.S.A.K. vznikla jako prostor pro současnou mladou kresbu studentů vysokých uměleckých škol. Koncepcí projektu je vytvoření souboru vizuálních příběhů od šesti mladých autorů, studentů vysokých uměleckých škol, kteří se ve své tvorbě věnují kresbě. Soubor se skládá z cyklů kreseb a grafik, které citlivě zachycují individuální výpověď na dané téma. Tématem nové knihy bylo univerzum, člověk jako součást vesmíru, vesmír v nás i vesmíry menší než my, ty, které nevidíme. Příběhy neobsahují text, jako tomu bývá u tradiční formy komiksů. Autoři se více zaměřili na výpověď obrazem. Přesto jsou k příběhům autorské anotace v úvodu knihy. Ve vizuálním vyprávění záleží především na nápadu, technice zpracování, emoci a názoru, který autor sděluje "diváku-čtenáři". (Založil/a: Laděnka Šušu)

Lenka Kahuda Klokočková Lenka Kahuda Klokočková