Originální název: Flaggermusmannen

Kniha Zlín - 2013
ISBN: 978-80-7473-115-0
Vyšlo jako audiokniha

Kniha Zlín (2013) 978-80-7473-115-0 400
Kniha Zlín (2013) 8594169480121 Vyšlo jako audiokniha. (10 hodin 50 minut)
Kniha Zlín (2013) 978-80-7473-048-1 397
Moba (2008) 978-80-243-3044-0 382

Harry Hole, policista z Osla, je poslán do Sydney, aby zde objasnil vraždu mladé norské herečky Inger Holterové. S případem mu má pomoci jeho australský kolega Andrew Kensington, aborigin. Oba nekonvenční policisté se brzy spřátelí a Hole se od Kensingtona dozvídá mnoho zajímavostí o Austrálii, její historii i o životě v samotném Sydney. Vražda Inger Holterové navíc není ojedinělým případem. Na celém západním pobřeží Austrálie jsou znásilňovány a občas i zardoušeny mladé blondýnky. Úkolem obou kriminalistů je dopadnout psychopatického vraha co nejdříve. (Založil/a: al-ma)

vladislaus
  14. 1. 2014, 17:07
Už jsem četl dvě knihy od Nesba, ale tato se nedala skoro číst. Postava Hola mi zde byla velice nesympatická. Příběh byl vyplněn spoustou nudné vaty o životě v Austrálii. Na to jsou snad cestopisy ne kriminálky.
janeicka
  30. 12. 2013, 12:37
Má první kniha od Jo Nesba a rozhodně nemám vážnější připomínky :-) Zápletka a příběh sice trochu jednodušší, ale zase mě bavily australské příběhy a reálie, to bylo zpracované na jedničku. Jestli má být Netopýr slabší knihou, tak se rozhodně těším na ty další povedenější ;-)
Tiwala
  9. 1. 2013, 20:36
I přes pomalý rozjezd, je to báječná kniha. Od druhé poloviny jsem se od ní nemohla odtrhnout. Konec mi sice přišel trochu nereálný, ale dejme tomu :). Jo Nesbø mě touto knihou o své kvalitě přesvědčil.
Rutsuka
  9. 10. 2013, 15:46
Tak jsem po několika letech intenzivní mediální masáže podlehla fenoménu J.N. Moc jsem nečekala, že mě to bude bavit (moji mamku, která na rozdíl ode mě čte téměř výhradně detektivky, to moc nezaujalo, myslím, že to ani nedočetla), ale docela jsem se začetla a zajímalo mě, jak to bude s Harrym dál. Jako oddechové čtivo je to fajn a přečtu si i další díly. A díky mé nerozhodnosti a vyčkávání si aspoň budu moci sérii přečíst chronologicky, a ne jako většina dřívějších čtenářů, když Švábi vyšli v ČR teprv letos.
Rames
  12. 6. 2014, 15:49
JO, to by šlo! Těžký zapletenec minulostí, pověstí a psycho problémů každé postavy se kterou se zde setkáváme by nás mohl odradit ale zdánlivě v pozadí probíhá vyšetřování a to nás drží v napětí. Jak je autorovým zvykem nerozplétá události hned napoprvé a vraha nechá běhat hezky do poslední chvíle po městě.
Líbí se mi humor který doprovází Harry Hola. Těch svých problémů máme všichni dost, tak proč se nepotěšit deprimovaným alkoholikem!
VerenaLord
  19. 5. 2015, 13:43
První Holeovka je a bude klasikou. Čtenář se pomalu seznamuje s hlavními hrdiny, krimi je zamotané, čtivé a velmi neobvyklé. Severská krimi má nového krále a musí se nechat, že Holeovky se zapíší mezi novodobé klasiky.
LuciusWlk
  5. 4. 2013, 14:01
První seznámení s Joe Nesboeho (edit Yarghoul):) nebylo tak brilantní, jak jsem očekával. Román je čtivý, nepopírám, nicméně trochu přímočarý a jednoduchý. Australské prostředí bylo příjemné, i když něco mimo aglomerace by bylo dobrodružnější. Nicméně autora nezatracuji a podle reakcí doufám v vzestupnou tendenci jeho knih.
illy
  23. 4. 2012, 14:35
Na debut výborná kniha, jen mě mrzí že jako první jsem přečetl Nemesis a byl k Nesboovi trochu skeptický. Překvapením je (nečtu anotace) že se tato severská krimi odehrává v prosluněné Austrálii a vedro na vás přímo dýchá, zároveň ovšem i děj nahání husí kůži a napíná. O Austrálii jsem se toho během čtení dozvěděl víc než kdy jindy (např. domorodé historky jsou osvěžující). Četl jsem jedním dechem.
Tereeeza
  10. 5. 2015, 20:25
Jo Nesbo mě baví a dokázal mi to i dílem, ke kterému je většina fanoušků Harryho spíše kritická.
Jsem jedna z těch, kteří se nechali unést okamžikem a jako první přečetli Sněhuláka. Je to už ale nějaká doba a říkala jsem si, že mi jméno vyspoilerované právě v sedmém díle z hlavy už vyprchalo, ano, nebyla jsem si u něj už tolik jistá, ale konkrétní charakteristiku pachatele jsem si pamatovala, takže jsem v Netopýrovi věděla poměrně brzo, kdo za čím stojí, ale přesto jsem se nechala unášet a mást řadou jiných teorií a hypotéz a někdy jsem si říkala, že jsem v tom Sněhulákovi asi přeci jen něco špatně pochopila a ono to bude jinak :) Tím jsem jen chtěla říct, že je zbytečné si říkat, že Netopýra nemá cenu číst, když víte rozuzlení, já si to maximálně užila :)
Na Netopýrovi je znát, že je to první díl jisté série, o Harrym se tu dozvídáme řadu věcí, o kterých jsem ani netušila a je mi jasné, že se toho bude postupně odkrývat ještě víc. Zároveň se tím člověk dostává k Harrymu blíž a některým věcem lépe rozumí.
Plusovým bodem je místo děje, i když jsem si (právě ve Sněhulákovi) oblíbila Norsko a moc se těším, až se tam zase Harry vrátí, Austrálie byla kouzelná a hrozně mě bavily tamní příběhy, mytologie, které zároveň souvisely s tím, co se v Netopýrovi odehrávalo :)
Výborná byla hra s detaily, které se vždycky nějakým způsobem vrátily.
Konec mi přišel trochu uspěchanější, ale s tím mám obecně problém, jinak není co vytknout :)
Pend
  21. 4. 2016, 21:03
Na Nesba jsem byl celkem zvědavý. Jeho první kniha mě ovšem až tak nenadchla. Jako severská krimi mi to rozhodně nepřišlo, pod tímto pojmem si vybavím spíše Indridasona. Ovšem postava Hola mi hned připomněla jiné vyšetřovatele (Bosche a pochopitelně Marlowa). Rozhodně jsem zvědavý na další díly a očekávám další odhalování Harryho minulosti.
Venceslao90
  11. 5. 2013, 20:41
Souhlasím s uživatelem Ioner - vzhledem k tomu, jakou mediální masáží čtenáři prochází, tak bych čekal od Netopýra lepší detektivku. Netvrdím že je kniha špatná, ale podle mě to není nic výrazně nadprůměrného, nic co by si zasloužilo takovou pozornost. Do poloviny mi to ani nepřipomínalo detektivku, ale spíše knihu o nudných australských reáliích. Až v druhé polovině se to trochu rozjelo, ale řešily se tam celkem zbytečné věci, překvapivý moment v knize si pamatuji snad jen jeden, motiv vraždění mi přišel nepřesvědčivý a odhalení vraha mohlo být určitě překvapivější a napínavější. Zkrátka nic moc.
Jadelaine
  10. 4. 2014, 15:35
Obsahuje spoiler spoiler Ne úplně špatná detektivka, mytologii a australské reálie oceňuji, navíc měly svůj jasný důvod ve stavbě příběhu a vrahově motivu. Pro mě byla asi nejslabší část Harryho alkoholického dýchánku. Vrah pro mě nebyl překvapením, jen logickým vyústěním. Smrt Harryho milenky mi přišla také celkem předvídatelná a vlastně i jako jediné možné vyústění, aby zůstal příběh trochu realistickým a neupadal do "pohádkového" happyendu. Asi jediné, co mi vadilo- záměna škrcení a rdoušení, zřejmě chyba překladu.
Jasanek
  21. 10. 2013, 10:57
První seznámení s autorem a musím říct, že vydařené, román mě chytl velmi rychle a postava Harryho je mi hodně sympatická. Není to žádný hrdina, má své slabiny, dostává přes držku, ale dokáže se zvednout.

Knížka by také mohla sloužit jako neoficiální lákadlo na výlet do Austrálie, tedy aspoň já tam mám teď velkou chuť zajet a užívat si Australskou pohodu.
ondrasek
  7. 4. 2014, 6:57
Pozitiva: skoro nic mě nenapadá, snad australské prostředí.
Negativa: nesmyslné jednání policisty Kensingtona
nesmyslné vkládání anglických vět bez překladu (alespoň v prvním vydání Netopýří muž)
většina knihy - nuuuuda
Hodně slabé tři hvězdy, ale jak koukám na hodnocení dalších knih, dám tomu klukovi norskýmu ještě šanci.
Adri-Anna
  12. 3. 2014, 14:05
První půlka knihy byla taková slabší, ale stačilo aby se Harry napil a hned bylo čtení zábavnější :-) Abstinence příběhu nesvědčí :-D :-D
Ramirez85
  3. 2. 2015, 19:01
Obsahuje spoiler spoiler Vůbec první setkání s Jo Nesboeho, resp. s jeho hlavní postavou Harry Holem a po přečtení Netopýřího muže můžu prohlásit jediné- je to dobré, je to tak dobré, jak jdou legendy o tomto slavném norském spisovateli. Pokud po mírně pomalejším rozjezdu přistoupíte na jeho hru, dočkáte se nejen napínavého krimi thrilleru, ale i menšího průvodce po krásném kontinentu, co se Austrálie zove (všechny ty legendy o domorodých obyvatelích příběh dobře osvěžují, byť někdy jsou našroubované krapet na sílu). Pořád jsem si říkal, kdy to začne být drsné a temné, jak mě o příbězích Holea vyprávěli známí, no stačila první sklenička whiskey a už to jelo šupem dolů... s Harrym. Konec je správně přitaženej za vlasy, já se při čtení ale velmi bavil, druhá polovina přečtená víceméně na jeden nádech, což je vždycky známka dobrého příběhu. Těším se na další (a další a další) příběhy norského detektiva.
cmuchal
  13. 7. 2016, 7:59
Děj mi přišel až absurdní - nerealistický. Bylo znát, že autor chce čtenáře "ukojit" a dost přehání!! Nicméně co se týče detektivního žánru jako takového, ten zvládl Jo Nesbo na jedničku. Netušil jsem, kdo je vrahem až do posledních asi 50 stran před závěrem.
chrispe
  11. 1. 2015, 15:28
První Harry Hole se mi nečetl vůbec lehce. Ne že by příběh nebyl zajímavý, ale táhl se jak žvejka. Navíc se mi k Harrymu nepodařilo vytvořit nějaký vztah, což je problém, když je to hlavní postava. Na druhou stranu mi z vyšetřovatelů do oka hned padl Andrew, dokonce i Lebie, který nedostal moc prostoru. Příběh jsem neprokoukla, zápletka mi dech nevyrazila... jsem v pokušení dát dvě hvězdičky, ale budu to brát tak, že jsem tu knihu prostě nečetla v pravý čas... a někdy zkusím dalšího Harryho. // 31.7.2016 po přečtení dalších dvou knih od tohoto autora snižuji o jednu hvězdu, na rozdíl o této knihy jsem se u nich totiž toliknetrápila.
ROB33
  23. 1. 2014, 11:34
Po přečtení Levharta byla nasazena laťka velmi vysoko. Netopýr není špatná detektivka, ale konec byl opravdu trochu nereálný. Je vidět, že jde o první případ Harryho Hola, postupem času se vyvíjí autor i hlavní hrdina. Zajímavé bylo čtení o Austrálii a jejich původních obyvatelech Austrálcích.
calamity-jane
  15. 5. 2014, 13:56
Líbila se mi daleko víc než Švábi, které jsem od tohoto auora četla jako první. Zajímavější děj, zajímavé příběhy :)
analphabet
  13. 2. 2014, 22:18
Chválím naturální podání a střih děje. Ještě do 4/5 knihy to byl velmi dobrý příběh. Ten konec to u mě ale zazdil. Čekal jsem, že alespoň konec bude šťastný, když ne předchozí stránky. Ale nemůžu mít všechno. Přsto se Nesbo do detektivek dobře uvedl.
Jokolo
  16. 9. 2015, 22:49
Pravděpodobně jsem toho čekal trochu víc. Je výrazně znát, že je to Nesbeho prvotina, styl je celý takový nejasný a celá zápletka je trochu divná a nevysvětlená. Trošku mi přišlo, jako kdyby chtěl autor jen ukázat, jak se měl v Austrálii dobře a kolik toho o ní zjistil a to zasadit do detektivky, což se mu vlastně možná povedlo, ale většinou to byla dost nuda.
Všechny postavy mi přijdou takové moc neuvěřitelné, archetypální a strašně jednoduché, až na samotného Harryho, který to trochu vyvažuje, až na to, že tihle hrdinové, kteří nám mají být na první pohled nesympatičtí a tím jsou vlastně strašně sympatičtí, jsou většinou fakt sympatičtí (teď sem se do toho trochu zamotal), ale Harry není, on ve mně v první knize takřka žádné sympatie neprobudil. Je to ale dobře napsaný a uvěřitelný charakter, je však ale jediný v knize.
Doufám, že zápletky se v příštích knihách podaří víc, vyvrcholení příběhu mi připadalo skoro až směšné a motiv vraha nereálný.
Ale já celkově detektivky moc nežeru, tak to neberte až tak vážně :)
Kebab Bursa
  28. 3. 2014, 17:43
Konečně jsem dohnal rest a po přečtení skoro všech "Nesbovek" dal tu, kterou jsem měl číst jako první. Ale Harry je stále stejný a jeho ženy zpravidla rychle umírají, takže se děje až tak neprolínají. Oproti jiným je linie v Netopýrovi poměrně jasná. Nevadilo mi vycpávání děje australskými reáliemi či starými příběhy původních australských obyvatel. Možná naopak. A jednou jsem si i hlasitě nasmál, když Harry popisuje, jak se chystá pozvracet koberec v hotelu. Severská klasika, už se těším na Levharta.
rahzul
  6. 7. 2016, 23:08
Po dlouhé době strávené ve fantasy světě to chtělo změnu, a tak jsem po mnoha doporučeních zkusil právě Jo Nesbøa. Sice jsem již před lety zaznamenal nějaký boom okolo tohoto autora, ale jak to tady pročítám, tak jsem rád, že jsem si počkal, až vyjdou všechny díly v nových vydáních a rozhodl jsem se je číst pěkně chronologicky.
Byl jsem hodně zvědavý na ústřední postavu Harryho Hůleho a můžu říct, že mi docela sednul. Sice by mu to mohlo občas víc pálit a méně se radit s démonem alkáčem, ale jsem zas na druhou stranu rád, že to neni žádnej supergeniální detektiv, který přijde úplně na všechno. Je to spíš takovej typ alá Bruce Willis :D
Co se týká zápletky, tak mi přišla docela dost ujetá, ale vzhledem k tomu, co se člověk dozví o Austrálii potažmo o Sydney, tak se pak člověk ani moc nediví :) Je znát, že je to první kniha, a tak hodnotím zatím opatrně. Dávám Jo Nesbømu ještě šanci.
ilon-a
  25. 11. 2013, 22:28
Prostě Jo Nesbo a Harry Hole jedou! Ten spisovatel mě nejvíc rozsekává. Netopýr není výjimkou. Na začátku se zdá, jak je to banální případ a co se z toho vyklube... Prvotřídní je Nesbeho smysl pro detail. Škodou jen týhle knihy je trochu zdlouhavý začátek, pořádně něco dít se začíná až asi na 180. straně. Ale pak se to všechno tak semele, že to čtenář Nesbemu mile rád odpustí. :)
XZvire
  4. 9. 2013, 21:18
Je vidět, že byl Nesbo ještě na začátku. První polovina má pomalý rozjezd, působí jako nějaký dokument o Austrálii (né, že by mi vadilo, že jsem se něco o Austrálii dozvěděla).. Pak to ale přijde a má to bezvadný spád, druhou polovinu knihy jsem přečetla za odpoledne. Určitě se těším na další znovu vydané díly a ještě víc se těším na další pokračování..
ideal_alien
  13. 2. 2016, 19:57
Tato kniha, byla moje druhá od autora. Nečekala jsem od ní tolik jako od Přízraku, ale velmi mile mě překvapila.
Alaglesia
  3. 5. 2015, 19:30
Druhá kniha v pořadí od tohoto autora, tentokrát z řady případů Harryho Holea. Děj a hlavní hrdina mě zaujali až po sté stránce. jsem ráda, že jsem nakonec vydržela. Začátek příběhu byl nezáživný, kolem vyšetřování vraždy se tam nic moc nedělo a hrdina byl takový nemastný neslaný. vytrvalost ale růže přináší. Zbytek knihy už jen gradoval. Stejný problém jsem měla s některými knihami od Kinga a nakonec se stal mým oblíbeným autorem. Za ten pomalý a nezáživný rozjezd proto jen tři hvězdy.
VaclavB
  12. 1. 2015, 16:43
Vítejte ve světě Harryho H. Hrdina, který vyřeší každý případ, nicméně na konci pátrání se jeho osoba nachází nepochybně v horším stavu, než na začátku. Na tomto prvním díle je znát, že se autor i hlavní postava teprve oťukávají a testují čtenáře, jakým směrem se vydat. Ale je to start docela úspěšný. Harryho osobní démon v podobě alkoholismu je podán surově a nemilosrdně. Nesbo nešetří nikoho, nicméně o to víc jsem s hlavní postavou soucítil.
petshop
  22. 8. 2013, 9:55
Ještě že jsem četla Netopýřího muže až po všech ostatních knihách, jinak bych se k autorovi asi už nevrátila. Takhle už jsem znala jeho kvality a tuhle první nedokonalou knihu mu ráda odpustím. Není špatná, ale nijak nevyniká, chybí jí to NĚCO, co by mě dostalo. Prostě takový průměr. Vy, kteří Nesba ještě neznáte a začnete Netopýrem, nenechte se mýlit a určitě si od něj přečtěte další knihy jako je např. Sněhulák, Pentagram apod.
dalimoni
  14. 3. 2013, 12:03
Jsem rád, že to nebyla má první kniha od Nesba. Ne že by byla špatná, ale kvalita, děj, napětí, vypravovací styl se nedá srovnat s knihami vydanými později jako např. Pentagram, Spasitel, Nemesis nebo Sněhulák. Pokud bych začal Netopýřím mužem, tak bych se možná k těmto mnohem kvalitnějším knihám nedostal. Postava Harryho byla dobře vykreslena, proto jsem se vydal do "historie" a vrátil jsem se k jeho prvním případům. Jsem rád, že Jo Nesbo se vylepšuje a každá další kniha mi připadá lepší a lepší. Netopýří muž je takový mírný nadprůměr, který v konkurenci a nadbytku kvalitních severských thrillerů posledních let zaostává za špičkou těch opravdu nejlepších.
MMacicekk
  5. 3. 2016, 9:35
Rozhodla jsem se, že začnu číst celou sérii o Harrym Holeovi pěkně od začátku. Kdysi jsem od něj četla akorát Nemesis, a to se mi líbilo, rozhodně víc než Netopýr. Jak píše vladislaus, kniha obsahuje spoustu nudných historek o životě v Austrálii, a kdybych tyhle pasáže nepřeskakovala, tak tu knihu ani nedočtu.
cravatta
  14. 6. 2015, 9:54
Netopýr se mi těžko hodnotí, nebyla to moje první kniha od Nesba a proto jsem od ní čekala něco víc.. Harry je super, toho si můžu směle zařadit do svých nejoblíbenějších knižních postav, ale připadalo mi, že děj se vleče a že se pořádně neubírá žádným směrem. Co mě bavilo, byl Andrew a části, kde byl Harry s Birgittou.
Aratar
  24. 5. 2015, 11:31
Ve srovnání s Pentagramem, ze kterého jsem byla přímo nadšená, je u Netopýra znát, že se jedná o prvotinu. Nesbo zde čtenáře často unavuje popisnými pasážemi z historického pozadí australského boje za svobodu a navíc díky méně propracované zápletce nedokáže udržet tempo vyprávění a již v polovině knihy jako by mu došel dech. Tuto krizi se pokusí vyřešit šalamounsky a posílá Harryho do alkoholového poblouzení, což mi vadilo hned ze dvou důvodů. Jednak je to řešení ve stylu deus ex machina a navíc to Harryho vykreslilo jako slabocha. Z hlediska vykreslení Harryho charakteru jsem tento krok také nepochopila z toho důvodu, že Harry ztrátu daleko bližší osoby později bere s naprostým klidem.
Gigant
  2. 1. 2015, 19:58
Skutečně zklamání, hlavně po dějové stránce. Knížka mi vůbec nepřišla zajímavá ani napínavá. Postava hlavního hrdiny mi moc nesedí, hlavně jeho vývoj kolem přístupu k alkoholu. Dále mi H. Hole připadá horším detektivem než např. Lebie, který má často lepší a trefnější postřehy. Příběh není kompaktní a nijak překvapivý, závěr knihy je zcela fádní.

2* - 35/100
prostejenja
  25. 5. 2013, 16:08
Díky tomu, že jsem už četla jiná autorova díla, od začátku jsem věděla, kdo je vrah - bohužel bylo na to v jiné (v originále později než Netopýr vydané) knize odkazováno. Což mi vzhledem k tomu, jakým způsobem u nás knihy vychází, příjde docela provar. Čtenář pak nedostane šanci užít si ty hádanky. Na prvotinu určitě velmi dobrá detektivka. Jen teda asi už u nás vydané Harryho případy nečtu, dokud si je nebudu moct přečíst postupně. Nechci se už nechat připravit o úplný zážitek ze čtení.
Svatoslav.Svatomír
  9. 6. 2016, 16:35
Po mediální masáži přichází zvláštní ani ne zklamání, jako spíše vystřízlivění. Autor si umně pohrává s jazykem a australskou mytologií, ale přitom poněkud zapomíná na detektivní zápletku, jež je neoriginální, průhledná a v závěru doslova kýčovitá. S velkými obavami se pustím do pokračování a budu doufat, že se Nesbo začne držet motta "méně moralizování, vztahového dusna a více pozornosti na nosnější detektivní linii".
DeviR1
  9. 11. 2014, 17:23
První půlka mě málem odradila od dalšího čtení, bylo to místy velmi nezáživné a měl jsem mnohdy pocit, že čtu cestopis. Od strany cca 200 má děj větší spád a je zajímavější, ale přesto se některé postavy chovají velmi nerealisticky, kdy např. začnou člověku, kterého potkali před minutou, sáhodlouze popisovat život jejich společného kamaráda a ještě přihodí příběh z australské mytologie, který nemá s dějem vůbec nic společného a nic čtenáři neodhalý. Určitě si přečtu minimálně ještě druhý díl (Šváby) a doufám, že bude lepší, jinak dále v sérii pokračovat nebudu.
karkulin1982
  21. 3. 2014, 19:04
S mou druhou knihou od autora jsem doufala,že konečně něco se alespoň přiblíží Miléniu od S.Larssona. Nemesis mě naprosto zklamalo a bohužel i tato kniha. Až si říkám, jak mohl někdo tak průměrnou knížku vydat. Při dopadení pachatele jsem nebyla překvapena, stejně jako v průběhu této knihy ani jednou, prostě se pachatel objevil a to bylo vše. Zdálo se mi, že tady nešlo až tak o pachatele vraždy, jak o australské reálie.
Tosim
  4. 4. 2013, 17:01
Nepochybuju o tom, že -obecně severské- detektivky jsou teď v kurzu, nejen díky masivní invazi, ale také kvůli logickému zájmu čtenářů - nejedná se o vyloženě klasickou literaturu tohoto žánru a blíží se hodně thrillerovému stylu. ALE jedná se v podstatě každým coulem o vyprávění, se kterými už jsme se mohli seznámit jinde, různě je, tu lépe, tu hůře variuje a v tom případě nevidím důvod k nějaké větší adoraci nebo smršti zájmu. Prostě kvalitní oddechové čtivo, občas protknuté něčím vážnějším. A číst se to dá vážně zběsile. :-)
b.w.
  12. 6. 2014, 10:51
Kniha má sice trošku slabší začátek a je alespoň pro mě v některých částech trošku nepřehledná a nelogická, ale i tak se mi celkem vzato líbila. Těším se na další díly, čtu pěkně popořadě. :-)
kure91
  24. 3. 2013, 13:03
Trochu jsem bál o kvalitu, ale nakonec kniha ani v nejmenším nezklamala. Nedosahovala sice kvalit Sněhuláka nebo Spasitele, ale s ostaními česky vydanými Holeovkami se drží naprosto rovnocenně.
dollyk
  22. 11. 2016, 12:28
Harry Hole vyšetřuje vraždu norské dívky v Austrálii. Docela to šlo, ale dost mě rušilo těch pár domorodých příběhů. Chvílemi jsem nevěděl, jestli je Hole detektiv nebo australský Karel Jaromír Erben. A pak vrah ... jak to říct ... průhledný se vším všudy.
Peeters
  12. 7. 2015, 9:47
Na Nesba musí být chuť a správný čas. Netopýr začíná Húleho cestu a není to vůbec špatné vyšlápnutí. Mně je sympatický jeho styl psaní. Pointa není kdovíjak zamotaná, ale i přesto jsem dostal to, co jsem si objednal. Dobrých 80% Harry.
W
  28. 6. 2014, 10:34
jako první knihu od Nesba jsem četla Sněhuláka. Tak jsem si řekla, že se pokusím přečíst knihy v pořadí, v jakém byly napsány. Bohužel Netopýr mě trochu zklamal. Na druhou stranu jsem se chtěla dozvědět, jak to s Harrym bylo na začátku série, a to se víceméně povedlo. Uvidíme, jak se vyvinou další díly, snad to bude o něco lepší.
koki.veru
  11. 7. 2016, 8:36
Bohužel pro mě byla tato knížka trochu zklamáním. Už jsem četla od Nesba Sněhuláka, a tato knížka mě tedy velmi zklamala. Pořád jsem se nějak nedokázala pořádně začíst a byla jsem opravdu ráda, když jsem knihu dočetla. Čekala jsem od tohodle spisovatele tedy více, zatím pro mě 1:1, tak uvidím, jak budou vypadat další knížky.
L_O_U_S
  7. 6. 2016, 15:16
K prvnímu dílu osudů svérázného detektiva Haryho Hůle jsem se dostal až po přečtení Přízraku, takže už tehdy jsem měl možnost srovnání. Netopýr mi přijde v rámci dosavadní série jako nejslabší, byť jen o chlup.
Yggdrasil
  27. 2. 2015, 7:39
Už neřeším to, že jsem četla Harryho příběhy napřeskáčku. Ovšem, teď když zjišťuji, že je Netopýr prvním příběhem - už chápu TOHOTO Harryho. Jen jeden opilecký exces :)
Příběh je to z počátku celkem, až by se dalo říct, nudný. Hm tak OK, vražda norské herečky. Naprosto náhodným stylem, který mne teda nepřesvědčil, najednou hledáme sériového vraha :-O (Opravdu mi to připadalo ve stylu, co budeme dneska dělat? Dáme kafe? Nebo se třeba koukneme jestli nebudeme hledat sériáče?) Ovšem na druhou stranu převyšují klady knihy, které pomyslné misky vah převažují na stranu "dobra". Reálie Austrálie, základy její historie - nemyslím si, že to patří pouze do cestopisů - právě naopak, dává to určité něco navíc, které mi u jiných "klasických" krimi chybí. Postava Andrewua i postava transvestity mi byla obrovsky sympatická. Celkově je druhá půle knihy velkou smrští. Jsem spokojená, i když teď už vím, že to drahý Jo umí i lépe :)
DannyBoy80
  9. 6. 2014, 13:32
Slabší Nesbova kniha. 70%. Příliš zabíhá do historie Austrálie a tak se děj místy neposouvá příliš dopředu.
Merit
  9. 1. 2014, 7:44
Prostě a jednoduše se mi to líbilo. Asi bych na tom našla chyby, ale prostě nechci. Bylo to čtivé, hned po několika stránkách mě ta knížka "měla" a už nepustila. Z nějakého důvodu mi vyhovoval jazyk, za každou větou mi fantazie pracovala na plné obrátky a všechno jsem si dovedla krásně představit. Jediné co bych možná vytkla je, že to bylo místy až moc "líbivé".

1 2 3