Dcera Impéria

Wales - 2013
ISBN: 978-80-86939-88-9

Wales (2013) 978-80-86939-88-9 482
United Fans (1997) 80-86129-01-2 512

Spoluautorkou knihy je Janny Wurts.

První kniha série Sága impérium. Díly volně navazují v tomto pořadí: Dcera impéria, Ochránce impéria: Otrok, Ochránce impéria: Milenec, Správce impéria: Vrah a Správce impéria: Císař.

Lady Mara z rodu Acoma se bezprostředně před složením slibu kněžky bohyně Lašimy dozvídá, že její otec i bratr zahynuli díky intrice nepřátelského rodu v beznadějném, předem prohraném útoku na postavení vojsk barbarů na vzdálené planetě zvané Midkemie. Je posledním potomkem ještě nedávno mocného a vlivného rodu - ale i v jejích stopách se již plíží nájemní vrazi...
Spolu s Janny Wurts (mimo jiné známou ilustrátorkou fantasy) vás R. E. Feist zavede na opačnou stranu Trhliny a uvrhne do víru podivuhodného světa tsuranského impéria, jehož výbojům museli čelit hrdinové Feistova bestselleru Sága Trhlinové války. Fascinující, do detailu propracovaný příběh o zradě a věrnosti, o cti válečníka a o povinnostech vůdce rodu, hájícího své barvy ve vražedné Velké hře tsuranské politiky je protipólem epicky rozmáchlého Mága, s nímž si co do čtivosti rozhodně nezadá.

Zuzzi
  20. 2. 2013, 20:25
Vždy mne bavila Midkemie a svět Kelewanu mne nelákal...ovšem tato sága zcela překonala mé očekávání a předčila Midkemii :) Ustrnulý, tradicemi svázaný život Tsuranů, kde je každý čin politicky ovlivněn dostává příchodem Mary z Acoma skutečný spád. Je napínavé a zábavné pozorovat postupný přerod přísně kastovní společnosti v císařství řízené zákony. 9/10
shann
  13. 8. 2015, 21:10
Celá série je výborná, za mě překonává kvalitami i původní Trhlinovou válku, na jejímž základě vznikla. Hlavní hrdinka se náhle ocitne v centru nelítostného politikaření a musí bojovat za zachování svého rodu. Svět Kelewanu je podobný středověkému Japonsku se svými samurai a ninji-zabijáky. Užijete si i nějakou tu magii a inteligetní hmyzí bytosti.