Originální název: Rødstrupe

ISBN: 978-80-7473-200-3

Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-200-3 577
Kniha Zlín (2014) 978-80-7473-153-2 577
Moba (2005) 80-243-1976-4 444

Norská státní policie zjistí, že někdo připravuje atentát na následníka trůnu. Tehdy začne pro vyšetřovatele strastiplná pouť labyrintem lží a zrady. Nováček Harry Hole sleduje stopy vedoucí do nejtemnější kapitoly norské minulosti, ke skupině kolaborantů s nacisty, kteří svůj boj o konečné vítězství dosud nevzdali. (Založil/a: al-ma)

vladislaus
  9. 5. 2014, 19:46
Tato kniha je tak trochu norská verze Forsythova thrilleru Den pro Šakala. Policista i zde zabrání atentátu na poslední chvíli. Kniha je to dobrá, ale vždy mne naštve nějaká zbytečná smrt. Budoucí oběť se opět nemohla Hola dovolat a vyšla si beze zbraně do ulic, kde na ni číhal vrah.
Barabura
  18. 12. 2012, 23:49
Po přečtení většiny knih od Joa musím říct, že tohle zatim byla nejlepší kniha. Nejvíc mě bavila a přišla mi nejvymakanější. U mně ji Jo ještě nepřekonal. Prakticky ani jedno písmenko mě nenudilo. Moc mě bavilo prolínání minulosti a přítomnosti. Válečné okamžiky i Harryho osobní záležitosti.
Rames
  27. 10. 2014, 11:32
Jednoznačně nejlepší kniha s antihrdinou Holem. Dostat se k prvnímu dílu této série po čtyřech jiných dílech není zrovna nejšťastnější ale dojem s knihy to nijak neruší, jen mi chyběl rám osobnosti tohoto svérázného detektiva. Zpočátku Harry působí jako muž v pozadí a pro nás se odehrává jiný příběh během druhé světové války, pak se ale vrátíme zpět a nastupuje Hole v plné síle. Autor zůstal věrný svému stylu neodhalit vraha při vrcholných okamžicích vyšetřovacího týmu ale pěkně o samotě s hlavním hrdinou v hotelovém pokoji, při mohutném ohňostroji!
illy
  18. 6. 2012, 13:17
Sorry, ale nejsympatičtější postava je přeci Harry. Dobře vykreslená, váhající a klopýtající a přeci silná. Výborná kniha, opět jsem se dozvěděl něco nového (minule Austrálie, nyní Norsko a 2. světová) a napjatý až do konce jsem byl jako Paroubkovi trencle. Paráda.
Tereeeza
  4. 1. 2016, 21:56
Dokonalý, Nesbo opět ukázal, že detektivky jsou jeho parketa, píše neskutečně čtivě a vy knížku nechcete odložit, chcete hltat další a další slovo, být ještě chvilku s Harrym, který je prostě můj nejoblíbenější detektiv, kterého totálně žeru!
Červenka již od začátku rozehrává více dějových linií, každá kapitola je z jiného místa, někdy i času, takže čtenář musí dávat pozor, ale takový ten příjemný, kdy nechce, aby mu něco uniklo a sleduje stopu společně s detektivy.
Kromě skvělého Harryho a dalších nám již známých postav se objevují také dvě nové, kolegyně Ellen a Halvorsen. Musím říct, že oba mi dost přirostli k srdci.
Plusem je i spoustu nedořešených událostí, které se budou prolínat s příběhy v dalších dílech. Na to se moc těším, protože takhle prostě ne, něco jsem obrečela a doufám, že Harry bude nelítostný.
Poprvé se zde také objevuje Harryho životní láska, tuhle linku jsem si moc užívala a Harrymu to přála.
Také já jsem si v průběhu tvořila hypotézy, měla jsem v něčem pravdu, ale způsob, jakým to vymyslel autor - na to bych nikdy asi nepřišla, i když to vlastně zní strašně dobře a celkem logicky.
I když jsem si moc užila i Netopýra a Švábi, musím souhlasit s tím, co se říká, Červenka je opravdu něco, vypravěčsky na výši, vícevrstevnatý příběh, který zamotá hlavu kdekomu.
Pend
  10. 5. 2016, 17:59
Třetí knihu série hodnotím o třídu výš než předcházející díly. Konečně to začíná připomínat severskou detektivku. Nechybí více dějových linek, podstatnou část tvoří vzpomínky z minulosti. Na druhou stranu je děj chvílemi překombinovaný a pokud jste pochopili, jak autor píše, tak některé (opakující se) věci dokážete odhadnout. A autor rozhodně umí navnadit čtenáře na další díly...
Venceslao90
  9. 10. 2014, 14:22
Když to vezmu popořadě, jak Joe své detektivky s HH psal, tak Červenka je jasným krokem vpřed. Netopýr a Švábi na mě působily jako celkem průměrné a nezajímavé detektivky, ale Červenku řadím společně s Pentagramem mezi to nejlepší, co jsem od Joa zatím četl. Opravdu povedené, napínavé, promyšlené a velmi dobře zpracované. Líbilo se mi zapojení událostí ze 2. sv. války do celkového děje. Teď se chystám na Nemesis, ale obávám se, že kvalit Červenky nedosáhne. Uvidíme.
Adri-Anna
  7. 5. 2015, 13:38
Úvod knihy nudnější, nebavilo mě to skrz ty návraty do 2. sv. války. Od čtvrté části knihy se to trošku rozjelo, i když celkově byl tenhle díl skromný na akci a tajuplnost. Harry začal být 100% až od knihy Nemesis, ale k dokonalosti se prostě musí člověk propracovat :-)
Ramirez85
  14. 8. 2015, 10:17
Nesbo potřetí a opět lépe než posledně, Červenka potvrdila stoupající kvalitu příběhů Harryho Holea a Jo se každou další knížkou překonává, uvidíme, jestli zůstane tenhle stav až do poslední části (pokud ano, tak Policie musí být neskutečná bomba :-). Jestli byli Netopýr a Švábi hlavně na konci až zbytečně hollywoodsky přeplácaný, tady se Nesbo už přeci jen drží při zemi (celkem). Navíc velkým plusem tu jsou dvě dějové, vzájemně se prolínající linky, jedna ze současnosti a druhá ze druhé světové, aby na konci do sebe vše pěkně zapadlo. Harry sám je tu takovej zabržděnější, moc nechlastá, ba co víc, i docela poslouchá své nadřízené autority. Nesbo třetím dílem jen a jen potvrdil, že i když má velkou konkurenci (třeba v Olsenovi), tak na poli severských detektivek je on prostě špička, minimálně mně se do vkusu trefil maximálně.
chrispe
  31. 7. 2016, 20:18
Za mně zatím stoupající kvalita s každým dalším dílem. Tento příběh mi tak trochu připomněl - hmmm teď nevím, pro někoho to může být kapku SPOILER!! jinou knihu a to Složku 64 od Jussi Adler-Olsena. // Ale to jen okrajově. Tenhle příběh byl vlastně dost dojemný, aspoň pro mě. Řvala jsem hned několikrát, například celou pátou část, že ano :-) Ke konci mi tam trochu začal vadit ten opakující se motiv vydírané ženy, ale v závěru bylo tak nějak vysvětleno, proč to tak autor udělal, protože pak příběh zase o něco víc zapadl a taky nelogické chování Ellen v závěru. Celkově se mi to ale líbilo moc.
ROB33
  29. 9. 2014, 14:11
Od začátku mě tato kniha bavila, řadil bych jí mezi to nejlepší co jsem od autora četl. Děsil jsem se konce, jestli náhodou nebude překombinovaný až nesmyslný jako u Netopýra či Švábů, u Červenky se konec relativně povedl až na tu rozdvojenou osobnost, to jsem trochu nepobral. Jinak každá kapitola, ať už z druhé světové války nebo z přítomnosti měla své opodstatnění, zajímavé bylo zejména čtení o frontových vojácích, není špatné dozvědět se něco málo o historii.
analphabet
  6. 8. 2014, 14:32
Jo! Nesbo si se čtenářem pohrává a udržuje ho v napětí. Děj má spád od začátku až do konce. Skvělé téma s více dějovými liniemi, které do sebe na konci zapadnou. Lehký spoiler: Nesnášim autora za to, že vždy nechá umřít postavu, ke které si hlavní hrdina i čtenář vybuduje citový vztah. Navíc za takových okolností, které vás nutí vyrvat si vlasy z hlavy.
calamity-jane
  24. 5. 2014, 7:52
V pořadí třetí kniha, kterou jsem od tohoto autora četla a musím říct, že byla nejlepší. Sice mi celkem dlouho trvala, než jsem se v ději zorientovala, ale pak to stálo za to: skvěle napsáno a dobrá zápletka :)
venison
  15. 11. 2014, 22:17
Pomalu, ale jistě se pročítám osudy Harryho Hola z pera Jo Nesba.. "Červenka" nedosahuje kvalit zatím mého nejoblíbenějšího "Sněhuláka". Začátek byl poněkud úmorný a konec příliš rychle utnut. Příběh lehce překombinovaný, ale ne úplně neuvěřitelný.
miiichalka
  13. 10. 2016, 9:00
Velká rehabilitace Nesboových knih. Za mě zatím jediná kniha, která nebyla úplně padlá na hlavu, dala se číst, příběh měla zajímavý a napínavý a nebylo to stokrát provařené a účelně zamotané.
Kebab Bursa
  18. 8. 2013, 16:17
Nesboova klasika. Moc se mi líbily pasáže popisující rozpory ve společnosti způsobené rozdílnými postoji Norů během Druhé světové války. Trochu mě mrzí, že nečtu (a nakladatelé nevydávají) romány s Harry Holem ve správném pořadí, trochu se tím připravuji o další z rozměrů knih.
Irene
  3. 10. 2011, 12:08
S Liškou souhlasím jen v tom, že autor zabil nejsympatičtější postavu - dokonce bych řekla, že to byla nejzajímavější postava. Škoda. Jinak název je v originále jen Červenka, což je ten ptáček na obálce. Kdyby nechali v Česku jen to, lidi by si mysleli, že jde o naučnou literaturu. A obálka mi nepřijde brakoidní, ale je to můj názor. Ovšem o obálku zase tak moc nejde, že? :-) Děj je výborný, pro mě čtivý a postavy dobře vykreslené. Jen na počátku mě mátlo to velké množství postav představené na malém počtu stránek + přeskakování v čase. Ovšem to se brzy poddalo a já dávám 100 %. Moc se těším na další díla.
rahzul
  6. 7. 2016, 23:39
Mé pocity po dočtení v pořadí třetího dílu detektivek s oblíbeným Harry Holem plně vystihuje svým komentářem uživatel Ramirez85. Velice si cením, že se děj příběhu konečně přesunul do Norska. Ve spojení s flashbacky bývalých frontových vojáků, to pak mělo tu správnou šťávu. Konec byl velice napínavý a knihu jsem dočítal jedním dechem. Pro mě zatím nejlepší díl!
pettopet
  21. 5. 2015, 11:39
Mé první setkání s komisařem Holem, potažmo s Jo Nesbem. A bylo to báječné setkání. Červenka na mě udělala dojem. I když pro mě začala být zajímavá až seznamením Heleny a "Urijáše". Pak neuvěřitelný spád a nešlo přestat číst. Přečteno za 12 hodin. Za mě 85%.
XZvire
  24. 8. 2014, 18:09
Zase trochu jinak napsáný díl o Harrym. Červenka mi nepříjde úplně nejlepší. Poměrně dlouho mi trvalo než jsem se vžila do děje. Pro mě slabší 4*. Právě hodnocení čtyři dávám proto, že tento díl v podstatě klìčový pro další díly od Nemesis až po Sněhuláka. Především pro smrt Ellen, zrodu Prince a seznámení Harryho s Ráchel..
Elki
  3. 7. 2013, 11:08
Tato kniha mě určitě nadchla víc, než netopýr. Prolínání časů a dějů se mi líbilo, kniha celkem "odsejpala" a závěr se taky povedl. Jediný problém byl v tom, že jsem to četla ve čtečce, tudíž množství jmen a prolínajících se příběhů pro mě bylo matoucí, protože ve čtečce je obtížné se vrátit tam, kam zrovna potřebujete zpětně nahlédnout, tudíž pointu jsem pochopila o pár stránek později, než kdybych četla knihu normální. Ale to není Nesbeho problém, tudíž za mě 4 hvězdy.
Broza
  27. 6. 2016, 14:30
U Harry Hola mě nejvíce baví, že začátkem každé knihy si říkám: ,,Kruci, cože mě to na tom Nesbovi tak baví?" A pak to přijde jako lavina a člověk se nedokáže odtrhnout!
ideal_alien
  13. 2. 2016, 20:00

Knihu jsem přečetla jedním dechem! Zatím hodnotím jako nejlepší nejen ze série, ale i jako nejlepší dílo, které jsem zatím od pana Nesba četla.
VaclavB
  12. 1. 2015, 16:37
Zatím nejlepší díl série. Nesbo dokázal využít tématu 2. světové války překvapivě netuctově. Pro českého čtenáře je Norská národní historie zajímavá díky podobnosti s tou naší. Autor zde také rozehrává paralelní hru s padouchem, který je hrdinovi mnohem zákeřnějším a mnohem nebezpečnějším protivníkem než terorista, po kterém se pátrá od začátku. To, že tato hra není uzavřena v tomto románu není na škodu.
Pixx-73
  2. 9. 2013, 10:55
Moje první kniha od Nesboa a bohužel musím říci, že mě dost zklamala. Od jednoho z nejčtenějších autorů v Česku jsem čekal víc. Čím déle jsem četl, tím méně mě to bavilo. Zápletka nebyla špatná, ale bylo to opravdu překombinované, pro mě ne moc uvěřitelné a také se mi moc nelíbil autorův styl psaní. Nevím jestli se k tomuto spisovateli ještě vrátím, možná jsem měl začít jinou knihou.
DeviR1
  30. 12. 2014, 12:28
Z prvních tří knih o Harrym Holeovi je tato rozhodně nejlepší. Nejprve jsem byl skeptický k dvěma dějovým rovinám (jedna z dob 2. světové války a druhá v současnosti), ale právě tento prvek se ukázal být velkou předností knihy a tím, co ji dělá originální a zajímavou. Kniha se odehrává (kromě částí popisujících 2. světovou válku) převážně v Norsku, což jsem také ocenil. A naštěstí se nekonal tak chaotický a nepřehledný konec jako u Švábů. Už mám v zásobě Nemesis a Pentagram, takže pokračuju v sérii dál a doufám, že se kvalita bude držet alespoň na úrovni Červenky.
Liška
  5. 5. 2011, 21:03
Pomalý, ale zajímavý rozjezd, později plytký děj hraničící s nudou (+ zákeřené zabití nejsympatičtější z postav) a v okamžiku, kdy se rozhodnete knížku zaklapnout a nedočíst (pokud to ještě chvíli vydržíte) se to "rozjede" - tedy dostane správný spád, napětí a poměrně zajímavý konec. Rozhodně to není tak špatná detektivka, jak bych soudila podle (brakoidního) obalu a názvu, ale zároveň je to dost nevyvážené na autora, jehož (pozdější) věci (Nemesis) budou srovnávány s Larssonem.

PS Otázkou je, který ze současných skandinávských (detektivních) autorů s Larssonem srovnáván není. Rozdíl je jenom v tom, jak kdo ze srovnání vyvázne.
dollyk
  10. 9. 2016, 16:11
Harry Hole vyšetřuje údajnou přípravu atentátu, která má kořeny až v době druhé světové války. Bylo to dobré, jen jsem se trochu ztrácel v množství jmen. Četlo se to příjemně, rozhodně o úroveň výše než Netopýr, ale hlubší otisk to ve mě nezanechalo.
Peeters
  3. 7. 2015, 20:53
Trochu mi to připomnělo Šifru mistra Leonarda - pomáhám, pomáhám a ejhle vidím, že vraždím, vraždím.. Upřímně, detektivka byla zajímavá, ale spíš ve stylu Agáty Christie, aneb jak řekl Sherlock Holmes - ten poslední, kdo zůstane, ať je to jakkoliv nepravděpodobné, bude vrahem. Místy jsem si připadal, že držím v ruce knihu Kdo je kdo. Linka dobrá, prolínání srozumitelné. Tentokrát Jones Bo na pilu moc netlačí a k závěru čtenář dokáže držet stále krok. Není moc co vytknout. Jen tak dál!
L_O_U_S
  7. 6. 2016, 19:05
Červenka mě zpočátku bavila méně než Švábi, nakonec si mě ale získala. Hůleho případy tvoří poměrně vyrovnanou sérii.
Susan94
  3. 12. 2015, 16:46
Třetí díl s Harrym mě samozřejmě zatím nejvíce bavil z důvodu dvou linií a jako většina se přikláním k tomu, že části ze 2. sv. byli zajímavější. Nicméně jsem se celkem čtenářsky trápila až do strany 400. Nejvíce mě vadila ta nesmyslnost s Danielem, naštěstí se vše objasnilo a opravdu to bylo velmi promyšlené a zajímavé. Rozhodně doporučuji.
Merit
  20. 7. 2014, 21:09
Parádní jízda. Často jsem se tedy musela v knize vracet, místy jsem byla dost zmatená, příběh měl dost postav, ale na konci jsem samozřejmě pochopila proč:)
DejnaDee
  6. 6. 2014, 12:40
Opět mistrovsky napsané, tentokrát opravdu velice působivě i napínavě zároveň, bez zbytečných protahování a jakési překombinovatnosti. Musím přiznat, že tento díl se mi líbil úplně nejvíc. Dávám pět hvězdiček. Skvělé.
Pajky
  17. 11. 2014, 23:45
Čtu Nesba hezky postupně, a pro je třetí knížka zatím nejlepší. Nejenže mě bavil příběh, který se odehrával v Oslu, zaujala mě i válečná část, díky které jsem si vzpomněl na Remarquea a Na západní frontě klid (Jednu z mých nejoblíbenějších válečných knížek). Navíc mě baví, že se vždy něco dozvím (Austrálie, Thajsko a tentokrát Norska a 2. světová). Takže skvěle a těším se na Nemesis. Škoda jen, že umře opět další sympatická postava a opět zbytečně...
Ignis
  4. 5. 2013, 22:45
Je to dobře propracovaný a čtivý příběh jak píše Tiwala, ale jinak mám tuhle knížku i Netopýra přesně opačný názor. Válečné scény mě přišly skvěle napsané a působivé a nijak nezdržovaly, narozdíl od informací o Austrálii, které mě v Netopýrovi vysloveně prudili a celkově mě Netopýr dost nebavil. Jinak kdyby nechali název jen Červenka, bylo by to lepší, takhle to trochu prozrazuje děj.
celticek
  24. 2. 2013, 19:06
Do absolutoria tomu chybí jenom to,že se člověk ztrácí mezi postavami, zbytečně překombinované..ale kvalitní.
Helmii
  29. 8. 2016, 22:16
Červenku jsem četla naněkolikrát.. Skoro pokaždé jsem přestala hned na začátku, nějak mě nechytla. Pak mi ale bylo líto, že knížka stojí jen tak na poličce, tak jsem se prekousala začátkem a nelituji toho! Knížka mě chytla a přivedla mě k Nesbu. (Nebo je to správně k Nesbemu??)
Ivuska88
  6. 8. 2016, 10:55
Tento díl se odehrává kolem roku 2000. Jeho děj je rozložen do dvou linií. První Norsko současnost a druhá 2. svět. válka. Obě linie jsou vyprávěny postupně, aby nakonec vyvrcholily ve společné finále.
Výborně napsaná kniha, která všechny příznivce Jo Nesba v žádném případě nezklame. Opět dobře napsaná a přeložená, ale i opět jiná než ostatní díly.
hrusisek
  24. 3. 2016, 10:41
První kniha od tohoto spisovatele, Přízrak, mě moc neupoutala, možná proto, že jsem zrovna dočetla Memento, a tak jsem svou dávku energie, věnovanou drogám, vyčerpala. Přesto jsem se nevzdala a půjčila si tuto knihu. Moc se mi líbila, měla nečekaný konec. A i když jsem se dozvěděla několik spoilerů od mého otce, který si ji přečetl přede mnou, pořád jsem tápala, kdo je Červenka, Uriáš, stařec,... Také jsem čekala, co se stane s Tomem a Ellen jsem si též oblíbila, ale nevadí...
No, zkrátka, mě kniha velmi zaujala, a tak doporučuji. :)
oeisner
  14. 2. 2016, 21:19
Z počátku trochu rozpaky a menší orientace v příběhu, ale postupně velká spokojenost s celkovým pojetím celé knihy. Jedna z nejlepších od autora.
problemchild
  30. 12. 2015, 8:48
Konečně Nesbo v plné síle. Krásně propracovaný děj, kde jste chvíli v minulosti, poté v přítomnosti a pomaličku zjišťujete, jak se vše krásně prolíná. Hezky je zde zachycen Norský pohled na WW2. Navíc si Nesob dělá krásný prostor pro další příběhy s HH.
Marlaa
  30. 6. 2015, 23:26
Na začátku jsem se do knihy nemohla začíst, ale najednou mě kniha tak strhla, že jsem nemohla přestat číst. Nesbo je knihu od knihy lepší a lepší. Jsem zvědavá, až se dostanu k jeho nejnovějším dílům. Tato kniha je naprosto fantastická, stále si ji musím přehrávat v hlavě.
ene_bene
  23. 10. 2014, 15:47
Červenka není můj první Nesbo, ale je první Nesbo, který se tak trochu liší od těch předchozích, co se týče dobrodružství Harryho Holea. Kromě základní dějové linie, která se odehrává na přelomu tisíciletí, je čtenáři paralelně předkládána i ta sekundární, která se odehrává za druhé světové války. Popisuje situaci bojovníků na frontě, kteří jsou na straně nacistů a nemají ani páru o tom, co se děje ve zbytku světa. Jedinou jejich starostí jsou vši v jejich kalhotách a rusové na jejich muškách, smrt je zde na denním pořádku. Jelikož nemám válečnou tematiku v lásce, tyto pasáže mě zpočátku nudily. Nebylo ani příliš jasné, jak souvisí s hlavní dějovou linií. Nesbo ale opět dokázal, že "to umí", a to v momentě, kdy si i ten nejretardovanější čtenář začne jednotlivé souvislosti spojovat a svitne mu. Svůj um potvrdil tím, když zabil jednu z postav, ke které si nešlo nevytvořit citové pouto. Dobře napsaná knížka se pozná i podle toho, že čtete a čtete a najednou jste vně příběhu. Když myslíte jako detektiv Harry, vidíte jako detektiv Harry a cítíte jako detektiv Harry, tak najednou chcete tu holku taky dostat a ten případ rozlousknout, a o tom to je.
....jediné, co mě vyloženě iritovalo bylo, že místo "Ses, sestra" (Harryho) začal překladatel najednou používat výraz "ségra". Možná je to můj osobní problém, ale k postavě introvertního Holea se výraz "ségra"prostě nehodí...
LeWis
  7. 9. 2014, 20:28
Vždy, než knihu začnu číst, čtu si na zadní straně informace. Teď jsem to neudělala a je to dobře (mám výtisk Červenka od Kniha Zlín). Jinak bych totiž už vše podstatné věděla!! Nechápu, kdo tu obálku dělal, protože podle mě tím vyzradil skoro celý příběh. Každopádně u dalších knih o Harry Holeovi raději na obal nekoukám...Teď k ději - supéééééééér!! Jak už píšou někteří přede mnou - postav tam bylo dost. Také jsem si některé pasáže musela číst znovu a listovat zpět. Každopádně se mi líbilo vyústění, to, jak se střídala minulost s přítomností. Opět potvrdil, že každá kniha je trošku jiná..Čtu vše popořadě, a tak je zatím tato třetí kniha mojí nejoblíbenější, pak jsou Švábi a nakonec Netopýr..
micker
  10. 8. 2014, 18:46
prvni kniha (netopyr) moc pekna ale pokud i tohle dilo vydava jako ze inspirace chandlerem apod, tak vsechno spatne, roztisteny pribeh (asi doufal filmoveho zpracovani coz by mu ale predelaly) necitelny. tohle se starou drsnou skolu nema nic spolecnyho. napad to ma ale je to strasne (jo treba jen podle me) zbytecne prekombinovany :-(
takze vybornej pribeh ale chaoticky napsanej :-(
agarux
  5. 8. 2014, 22:27
zaujimava kniha (hlavne spomienky z vojny), no dost prekomplikovana co sa tyka deja, takmer cely cas sa clovek straca v menach (keby aspon neboli tak podobne niektore), system dvoch dejovych linii sa mi velmi pacil, styl dost emotivnych casti (odkazovac) ma prijemne prekvapil. je to moja tretia kniha od autora (podla serie) a je urcite najlepsia, no celkovo som od najospevovanejsieho "severského autora" ocakaval ovela viac. vidim ale zlepsenie voci predchadzajucim dielom, tak dufam, ze to bude stale lepsie a lepsie.
rightname
  22. 7. 2014, 18:05
Opět velmi čtivě napsané, líbilo se mi to víc než Levhart, který byl na můj vkus už moc překombinovaný. Takže pět hvězdiček.
Jelina
  15. 5. 2014, 11:47
Tolikrát jsem ještě v žádné knize nelistovala zpět a nehledala, kdo je kdo a kdo s kým kde :-). Ale bavilo mě to moc. A na konci mi bylo opravdu líto, že už je konec
Mates2011
  11. 5. 2014, 12:20
Červenka nese smrt a Červenka je jedna a ta samá kniha a nebo jde o dvě různé knihy? Díky za odpoved
Stifter
  18. 4. 2014, 18:50
Jsem nadšený, perfektně propracované, opět jsem hltal stránku za stránkou. Podle mě jedna z nejlepších knih od Nesba.