Myslet fotografii

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Nezjištěno / Jiné - 2014
ISBN: 978-80-87407-05-9

Nezjištěno / Jiné (2014) 978-80-87407-05-9 280 nakl. PositiF

Kniha volně navazuje na antologii textů Česká fotografie 1938-2000 v recenzích, textech, dokumentech. Zatímco ta přinesla výběr z často připomínaných teoretických esejů, manifestů, recenzí a textů z dějin české fotografie provázených komentáři, kniha Myslet fotografii se z různých stran zamýšlí nad psaním o české fotografii. Dějiny umění nejsou nikdy pevně dané jen proto, že se odehrály, ale jsou stále znovu ustanovovány. Autor nás seznamuje s různě vytvářenými příběhy vývoje české fotografie. Zajímá jej, jak se psaní o fotografii proměňovalo, jak byly pojmenovávány různé nové přístupy k fotografii nebo jak se posouvají významy nejdůležitějších pojmů spjatých s fotografií. Kniha je vůbec prvním přehledem historiografie české fotografie, ale vedle toho může sloužit jako příručka pro porozumění jednotlivým modelům a strategiím fotografické tvorby. (Založil/a: Jamesová)