Město netvorů

Město netvorů Originální název: La Ciudad de las Bestias

BB art - 2003
ISBN: 80-7341-411657

BB art (2003) 80-7341-411657 225

Patnáctiletý americký chlapec Alexander Cold se vydává se svou babičkou Kate, novinářkou a cestovatelkou, do amazonského pralesa. Výprava tam chce nalézt záhadného obrovského netvora. Ve společnosti Nadii Santosové, dcery průvodce výpravy, a starého indiánského šamana pozná Alexander svět plný překvapení a zažije neuvěřitelná dobrodružství. Svět Isabely Allendeové, se zde obohacuje o nové prvky magického realismu, dobrodružství a přírody. Mladí hrdinové Nadia a Alexander pronikají do dosud neprozkoumané krajiny kolem Amazonky, kde mizí hranice mezi skutečností a snem, kde spolu žijí lidé a bohové, kde duchové kráčejí ruku v ruce s živými. Čtenáři každého věku s nimi zažijí fantastické dobrodružství. (Založil/a: Alouatta Caraya)

fifakovaterka
  28. 9. 2015, 23:35
Isabel Allende patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům a její styl psaní zbožňuji, zatím mě nadchla každá její kniha až na tuhle. Dobrodružný příběh plný pralesa, netvorů a dvou dětí, kteří zažívají dobrodružství a snaží se zachránit 'lidi z mlhy'. Vše jsem si dokázala krásně představit, což je velké plus ke knize, ale příběh jako celek je strašně nudný a zdlouhavý. Všechno se táhne.
simca.narovcova
  10. 1. 2016, 17:09
Já tuhle knihu četla už před lety, ale pamatuju si, že mě bavila. Sice mi přišlo pár věcí i nepromyšlených, špatně jsem chapala souvislosti a musela se vracet, ale jako celek pěkné, myslím.