Tři tváře

Tři tváře Originální název: Infinity Blade, Legion, The Emperor's Soul

Talpress - 2014
ISBN: 978-80-7197-530-4

Talpress (2014) 978-80-7197-530-4 300

Všechny tři novely v této knize dokazují, že Brandon Sanderson vždy dokáže přinést nové, neotřelé nápady, a zároveň mistrně popsat hluboce lidské osudy svých hrdinů. Jako rozený skvělý vypravěč tvoří podivuhodné světy i zápletky, které čtenáři milují. Novela Odvěký meč, ona Sandersonova „třetí tvář", je svérázná a odlišná od dalších nabízených příběhů, ale přesto s nimi má styčné plochy. Se Spoustou ji spojuje putování za nejistým cílem, plné nástrah a nečekaných zvratů, s Císařovou duší má společné prostředí imaginárního světa se svébytnou fyzikou a logikou postav. (Založil/a: Honzissis)

rahzul
  2. 4. 2015, 14:24
Krásná ukázka talentu B. Sandersona. Je to opravdu skvělý vypravěč. Co se hodnocení jednotlivých novel týče, tak to vidím asi takto:
1. Císařova duše **** - líbila se mi magie falšování pomocí pečetí (připomnělo mi to Tetovaného od P.V. Bretta)
2. Odvěký meč ***
3. Spousta ***** - Pecka! Motiv génia, který si vytváří halucinace, podle situací, kde je využije, je bezvadnej. Klidně by si tahle postava zasloužila vlastní román.
Auril
  18. 7. 2016, 14:35
Hodně zajímavý autor s neotřelými nápady! Knížka o třech samostatných povídkách, kdy jedna je super pecka, druhá pecka a jedna pecička :-). Má první a určitě ne poslední kniha od Sandersona!