Kouzlo útěku

Kouzlo útěku

Poprvé vydáno celosvětově: 1970

Winston Smith - 1995

Winston Smith (1995) 248

Jen těžko nalezneme výstižnější stručné shrnutí výboru z nejlepších povídkové tvorby dnes již světoznámého amerického spisovatele, žurnalisty a ekologa Franka Herberta (1920 – 1986). Proslulým se stal díky své vesmírné epopeji z daleké budoucnosti lidstva zahájené románem Duna, avšak o čtenářskou úspěšnost jeho tvorby se minimálně stejnou měrou zasloužily autorovy kratší literární útvary, povídky. Povídková sbírka Kouzlo útěku obsahuje pravděpodobně to nejlepší, co se Herbertovi podařilo v této žánrové oblasti během celého života stvořit a ve svém úžasném záběru nás uvádí do světů, v nichž však je konec konců úhelným kamenem i absolutním měřítkem člověk a jeho vztah k životu kolem něj. Frank Herbert je dnes díky své skutečně dokonalé fikci a literárním postupům řazen mezi klasiky science fiction. (Založil/a: Honzissis)