Christiane F. - Můj druhý život

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Oldag - 2014
ISBN: 978-80-7411-077-1

Oldag (2014) 978-80-7411-077-1 296

Osud Christiane F. znají miliony čtenářů po celém světě. Vyrůstali s drásavou výpovědí třináctileté německé narkomanky o pekle závislosti na heroinu a prostituci. Kniha My děti ze stanice ZOO a stejnojmenný film z ní udělaly celebritu a změnily zásadně její život. Po pětatřiceti letech se Christiane Felscherinow nechala přesvědčit novinářkou Sonjou Vukovic, aby vyprávěla, co bylo potom. Procházíme spolu s Christiane jejím bojem se závislostí na drogách, pobytem ve vězení, ale také setkáními s legendami amerického rocku a evropské literatury, šťastnými roky v Řecku a největším darem – narozením syna Philippa.

Jaký je dnes život Christiane F. Jakou cenu zaplatila za životní selhání i mediální slávu? Sama říká: „Třicet pět let, a ještě jsem neumřela. Koho by kdy napadlo, že se dožiju jednapadesáti let?“ (Založil/a: JOhanka.1412)

Christiane F. Christiane F.
*20.05.1962

Sonja Vukovic Sonja Vukovic

mauvais-ange
  21. 7. 2014, 16:49
Není to špatná kniha, ale už není tak šokující jako My děti ze stanice Zoo. Přesto má dost zajímavých částí, jako např. otevřená drogová scéna v Curychu, pobyt ve vězení, to jak snadno se dalo seznámit s různými "slavnými" osobnostmi...Ale rozhodně už vás to tolik nestrhne jako předchozí kniha.
Francesco
  27. 7. 2015, 20:45
První kniha samozřejmě o mnoho lepší. Druhý díl už toho čtenáři neměl moc co nabídnout. Stále znovu a znovu opakující se odvykání a následné znovu propadnutí drogám. Knihu oživilo až narození syna a následné problémy s jeho odtržením od matky. Tato kniha určitě nenaváže na proslulost prvního dílu. Čtenáře si najde ale to jen kvůli zvědavosti jak to nakonec vše dopadlo.
cisty
  3. 7. 2014, 22:02
Pro mne celkem zklamání.
Je pravda, že "My děti ze stanice Zoo" jsem četla už kdysi dávno, kniha se mi líbila, a proto jsem očekávala stejně dobrý zážitek. Třeba je to tím, že se člověk a jeho vkus mění - anebo zkrátka nemáme nic očekávat.
Mám trochu pocit, že autorka se jen chtěla znovu zviditelnit. Pro mne kniha nebyla žádným velkým přínosem a rozhodně nebude patřit mezi díla, k nimž se budu vracet!
Emma89
  18. 7. 2015, 15:29
Naprosto souhlasím s komentáři, které se zde objevily. Kniha už není tak strhující jako My děti ze stanice Zoo, i přes to, že Christiane s drogami dále pokračovala. Kniha je spíše jen výčet událostí, které se jí staly po vydání její předešlé knihy a o tom, jak je na vše sama a zdravotně na tom není nejlépe.
Saf123
  24. 12. 2014, 12:41
Od této knihy jsem moc nečekala, obzvlášť, když první kniha My děti ze stanice ZOO měla takový úspěch. Ale i přesto jsem ráda, že jsem si ji přečetla. Mnohokrát jsem přemýšlela, jak se asi Christiane vede a tato kniha mi na mou otázku dala více než jen jednu prostou odpověď.
HDosoudilová
  4. 10. 2014, 21:30
Musím říct, že jak jsem se na pokračování o nejznámější drogové závislačce těšila, dost mě to zklamalo. Děj je neuspořádaný, de facto jsem "nic moc" nedozvěděla. V podstatě jediná pasáž, která mě víc zaujala, byla o ženském vězení. I přesto, že jsem si knihu koupila, bude mi ležet v knihovně ale já už ji asi znovu neotevřu.
slizzing
  2. 12. 2016, 19:00
Ani nevím, co jsem od knihy čekala, asi vyprávění, jak to dopadlo. A je to jinak - nečekaně. Není šokující a odhalující jako My děti ze stanice Zoo, ani neodhaluje všechna zákoutí. Myslím, že spousta lidí by se chtěla dozvědět další detaily a podrobnosti, ale kniha popisuje poměrně dlouhé časové období, na to aby to bylo možné. Navíc mi přijdě, že Christiane záměrně některé věci opomíjí nebo o nich nechce vyprávě. Za mne - nic moc.
Tlomb
  11. 11. 2016, 21:13
Zklamání. V Dětech se řešily někdy úplné detaily, jako co kdo přesně řekl či co měl na sobě, tady se toho stihne odvyprávět mnohem víc, ale je to jakési plytké, vzdálené, vůbec vás to nevtáhne a s autorkou už nesympatizuji jako v první knize. Ta byla opravdová, upřímná, tady mám pořád pocit, že půlka věcí byla jinak... Navíc, asi ji drogy poznamenaly na mysli - paranoia neskutečná. Vlastně mě víc zklamala Christiana samotná, než ona kniha. Možná ji ta novinářka neměla tak přesvědčovat, cítím z toho všeho takovou trochu nechuť...nebo pachuť?
Sassenkka
  1. 11. 2016, 19:53
Tak samozřejmě, že jednička je jednička, úchvatná a šokující. Ale já nejsem zklamaná. Čtivý, zajímavý, neuvěřitelný.
PitaPitovic
  11. 7. 2016, 17:18
První část knihy jsem v podstatě přelouskala. Od druhé poloviny jsem se už začetla a přišla mi zajímavá. Pro mě ale už ne tak překvapivá jak My děti ze stanice ZOO.
Vivian
  25. 7. 2015, 16:56
Knihu jsem přečetla vlastně jenom proto, že jsem chtěla vědět konec. S prvním dílem se absolutně nedá srovnávat (tenkrát vydaná ve správnou dobu na správném místě mě absolutně strhla). Tento díl už nemá velkou vypovídající hodnotu, už tak nezaujme. Nicméně pro fanoušky Christiane je asi povinnost si její příběh přečíst až dokonce. Zatímco první díl si jednou za čas přečtu zase znova (po 150té), druhý díl zůstane asi zavřený.