Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Gladiátor

79%
4 15
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Gladiátor
Autor:
Originální název: The Gladiator

Nejnovější vydání:
BB art - 2014
ISBN: 978-80-7461-462-0
Počet stránek: 344
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 5x v oblíbených
v přečtených 26x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 7x k přečtení
právě čte 1x právě čte
si přeje 3x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2014) 978-80-7461-462-0 344

Centurioni Macro a Cato se po vyčerpávajícím tažení proti Parthům vracejí do Říma, ale cestou zasáhne jejich loď ničivé zemětřesení a následná přílivová vlna. Po dramatickém boji o život přistávají s poničeným plavidlem v krétském přístavu Matale a zjišťují, že přírodní živel změnil tamní města v trosky a připravil o život tisíce lidí. Chaotické situace využívají otroci, kteří se mstí svým pánům za všechna příkoří, a místní bandité, jejichž cílem je svržení nadvlády Říma. Římské jednotky na ostrově jsou po živelní katastrofě ochromené a nedokážou udržet pořádek. Macro s Catonem proto musejí chtě nechtě zasáhnout, než se situace zcela vymkne kontrole. Ani jeden z nich ovšem netuší, že jejich nepřátele vede muž, který jim přísahal pomstu a je odhodlaný dodržet svůj slib za jakoukoliv cenu. (Založil/a: dadlinka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
80% 80% 80% 80% 80%
  31. 7. 2015, 23:33
Devátý díl je pro mě zajímavý výběrem prostředí i událostmi. Zemětřesení, vzedmutá vlna tsunami, povstání otroků - to jsou samy o sobě dost dobré látky na román. Ve spojení s hlavními hrdiny Macronem a Catonem se tak rozehrává napínavý příběh, přinášející nebezpečné okamžiky, líté boje i romantickou linii a který krásně graduje v závěru.
Historické reálie zvládnul autor velmi dobře. Snad jen jednu poznámku - starověké lodě byly většinou stavěné tak, že se nemohly jen tak potopit ... prostě plavaly jako dřevo na hladině. Takže několikeré zmínky o úplném potopení lodí asi nejsou zcela správné. Jinak jsem s historickou věrohodností velmi spokojen - v rámci příběhu se autor drží známých historických fakt.
Co se týče Catonova rychlého kariérního postupu - nebylo to úplně obvyklé, i když v císařské době už se tradiční Cursum honorum (Cesta cti) postupně měnila a kariéru bylo možné udělat rychleji. Ostatně - už Scipio Africanus naboural tradici římské kariéry svým jmenováním roku 210 př. n. l. do čela hispánské armády v hodnosti prokonsula ve věku pouhých 26 let. Kam se na něj zatím Cato hrabe :-)
Devátý díl se mi velmi líbil - 75%.
janeicka
80% 80% 80% 80% 80%
  29. 8. 2014, 11:45
U zatím posledních tří dílů této série mi přijde, že autor si vybral určitou dobu a místo, a prostě do tohoto prostředí hodil centuriony Catona s Macronem, společně s nějakým akčním příběhem, v tomto případě se jednalo o ničivé zemětřesení na Krétě s následnou přílivovou vlnou. Taky mi v posledních dílech nesedí zamilovaný Cato a jeho Julie, asi chtěl autor milostnou zápletkou rozšířit řady čtenářů. Doufám, že připravovaný desátý díl Legie bude bez Julie, ale zato s pořádnou legionářskou akcí :-)
Gallienus
60% 60% 60% 60% 60%
  29. 5. 2015, 10:24
Mám sérii o Orlovi velice rád, ale tento díl mi přišel velmi slabý. Nevím jestli na autora tlačilo nakladatelství, aby rychle něco napsal, nebo sám autor knihu odflákl. Dal jsem průměrný hodnocení, nicméně to bylo jen z úcty k autorovi. Pevně doufám, že tento díl byl pouze nepovedený úlet a kvalita série se zlepší.
SGS
60% 60% 60% 60% 60%
  29. 4. 2016, 21:00
Rozhodně slabší díl. Celý námět děje je moc umělý, už to začíná být děsně okaté, že zrovna Cato a Macro se nachomýtnou k takovým důležitým událostem. V británii mi to přišlo takové mnohem přirozenější. Ani ta změna prostředí stále dokola mi nesedí, Scarrow se nám snaží ukázat každý kout říše, ale nejsem si jistý jeslti je to nejlepší.
M.Hynecek
60% 60% 60% 60% 60%
  5. 8. 2014, 15:03
Nevím proč, ale zamilovaný Cato mi prostě nesedí. Taky jeho strmý karierní postup mi přijde příliš pohádkový. Po tom co Macro a Cato opustili Británii už to prostě není ono.