Jako led

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Baronet - 2014
ISBN: 978-80-7384-838-5

Baronet (2014) 978-80-7384-838-5 296

Jednadvacetiletá Sydney je zamilovaná do Kylera snad odjakživa. Jsou nejlepšími kamarády od té doby, co ji shodil na hřišti a ona ho donutila sníst bábovičku. Někdy během těch let se do něj opravdu hodně zamilovala. A jaký je v tom problém? Kyler je děvkař. Nikdy nezůstal s jednou holkou déle než pár nocí. Zatímco spolu studují posledním rokem na univerzitě, Sydney nechce ohrozit jejich přátelství tím, že by Kylerovi přiznala, že ho miluje. Kyler vždy vnímal Sydney jako nedosažitelnou. Znamená pro něj vše a je dokonalá. Své city k ní však stále ukrývá nebo směřuje na jakékoli další ženy. Ostatně Kyler bude vždy jen chudý kluk ze špatné čtvrti a Sydney ta jediná holka, kterou nikdy nemůže mít. Když ale spolu kvůli masivní sněhové bouři uvíznou v luxusním lyžařském letovisku, nic nedokáže zastavit jejich vášnivé city, aby se vydraly na povrch. Přežije jejich přátelství vzájemnou přitažlivost? A přežijí vůbec oni? Protože zatímco padá sníh, někdo je sleduje, a tak jim lyžařský výlet může změnit život víc než jen jedním způsobem. (Založil/a: dadlinka)

Lucianna
  16. 2. 2015, 21:59
Nemohla jsem se rozhodnout mezi 2-3 hvězdičkama. Nakonec jsem dala 3 za snahu. Moje první kniha od J. Lynn byla 'Počkám na tebe' a ta byla o hodně, hodně lepší. Pamatuju si, že jsem chtěla tuto knihu číst, jen porotože tam byl "bad boy". Jej jak já se spletla. Neříkám, že je to ztracený čas, ale kdybych po knize nesáhla.. ruku by mi to asi neutrhlo. Také bych vynechala pár scén a přepsala je, hlavně ty se Sydney. Vážně to byla 21 letá žena? nebo puberťačka, která sní o svém kamarádovy? Místy mi připadala zdegenerovaná a jebnutá na plné čáře. Buď si hrala na chudinku tím, že je zamilovaná do svého nejlepšího přítele.."Óo já jsem Sydney. Beznadějně zamilovaná do Kylera, který je vlastně děvkař. Takže budu chudinkou.". Měla jsem chuť fo té knihy skočit a pořádně ji proplesknout. Je nejistá? Fajn. To beru. Ale dělat ze sebe chudinku? Fuj fuj. Také bych vynechala scény s lyžařským instruktorem nebo-li Zachem. Byl to blázen. Vůbec se to tam dějově nehodilo a vynechala bych to raději. Mnohem pravděpodobnější by bylo, že se vysekala na skútru, zatím co jela za Kylerem...
Veronika
  6. 10. 2014, 19:54
Obsahuje spoiler spoiler V prvom rade, čítať sa to dá. V druhom rade, autorka potrebuje zlepšiť štylistiku. Veľmi tu cítiť nevypísaný štýl. Pravidelne sa opakujú až hlúpe dialógy/monológy a nie je to to jediné, co človeka irituje. Dva, tri, štyri...krát sa opakujú a pripomínajú rôzne zbytočnosti, čo ma pri čítaní veľmi rušilo. Opakuje sa tu v poslednom čase aj taká klasika uz medzi literatúrou YA - a to autorkina pečiatka v podobe prevtelenosti do hlavnej postavy, jej úžasnom výzore a bezchybnom charaktere... A následne túžbu po playboyovi, úžasne krásnom a dokonalom a bohatom a... hlavnom hrdinovi. Samozrejme, hlavní hrdinovia sa ľúbia, ale ani jeden to o tom druhom nevie a preto trpia a obrovská búrka storočia ich dá dokopy. Ona sa potom bude správať ako hus, ale potom budú šťastní a cela táto otrepaná zápletka sa zvládnuť dá. Čo vnímam ako výsmech je "detektívna" zápletka, "ó, niekto nás chce zabiť!". Autorka by urobila lepšie, ak by celú knihu viedla v zmysle klišé, romantiky a lásky a bububu atmosféru prenechala skúsenejším. V každom prípade, jedná sa o priemer medzi romantickou literatúrou určenú mladým dospelým.
Evelýny
  6. 8. 2014, 21:45
Je to čtivé, romantické, červená knihovna 21. století - přesto z mého pohledu spíše horší průměr - na zahnání deprese dobré.
Nikolka001
  8. 6. 2014, 1:20
Nemám slov. Velice čtivý, vtipný příběh, který Vás již na prvních stranách vtáhne do děje, nadchne a uchvátí. Rozhodně doporučuji. :)
diaaa
  31. 8. 2015, 21:06
Oproti ostatnim kniham od Lynn je tadle slabsi, takova jednohubka na jedno odpoledne, ovsem velice prijemne cteni :)
igdrasil
  13. 8. 2016, 11:30
Oproti ostatním knihám od J. Lynn je tato slabší, ale je čtivá a na chmurné odpoledne je jak dělaná.