Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice

Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0124-8

Motto (2014) 978-80-267-0124-8 304

Román, který voní jídlem, humorem, exotikou i erotikou Autorka kuchařek vyráží do Střední Ameriky, kde v doprovodu charismatického obchodníka s kávou zažívá mnohá dobrodružství. Setkání s džunglí, sopkami, kávovými plantážemi, indiány, mnohočetnou rodinnou, surfováním v moři, místní krmí i přírodními živly jsou popisována s nakažlivým humorem i chutí k jídlu. Vzápětí na povrch vyplouvají skutečnosti, které této "idylce" předcházely. Svižný příběh života ženy, která dělá věci jinak, než je obvyklé, oplývá mnoha dějovými zvraty, autobiografickými prvky i erotickými pasážemi. Je to příběh o velkém přátelství, o velké vášni i o velkém dobrodružství. (Založil/a: dadlinka)

barus.horn
  11. 1. 2015, 11:30
Kniha se mi pěkně četla. Je to oddechová kniha s humorem i láskou. Navíc je zde spousta zajímavostí ze světa co se týče gastronomie.
JANi-cka
  6. 2. 2016, 7:44
Absoulutní souhlas s komentářem od Zuzuland. Aby mě slohové chyby byly do očí, se mi často nestává. Kniha mne zklamala, čekala jsem okouzlení jídlem, přírodou a zahraničím, ale celou dobu jsem si říkala "to myslí vážně".
Zuzuland
  16. 4. 2015, 16:12
Lenka Požárová je jistě výborná autorka kuchařek, tam je doma, a byla bych moc ráda, aby tam taky zůstala. Romány už prosím ne.
Měla jsem pocit, že čtu deníček naivní a nezodpovědné 18leté dívky, tak jsem to brala s rezervou, ale pak jsem zjistila, že hrdince je 40 let?! Kniha je plná protimluvů, v jednom odstavci se hrdinka svěřuje, jak jí sex s Fernandem (Fernando? Jako fakt?) strašně nebaví a v dalším, jak se strašně těší, až ji Fernado zas voš... miluje ho, nemiluje, chce s ním dítě, nechce...slovní obraty jak ze slohové práce premiantky čtvrté třídy základní školy a vtipy, vedle kterých je Petr Novotný bavič světového formátu.
Romány jsou úžasné, protože se můžete sžít s hlavní hrdinkou a prožívat zajímavé věci, zjistit něco nového a fandit jí, ale je blbý, když je hlavní hrdinka prostě nesympatická, protivná a tak naivní a nezodpovědná, že máte chuť jí dát výchovnou facku, i když jste skoro o 20 let mladší.
A mám pocit, že korekturu dělal někdo zadarmo, nebo byla původní verze děsivě špatná, a víc s tím nešlo udělat, protože pak už by to byla jiná kniha.
Rozhodně nemám nic proti autorce, ale tohle mělo zůstat jako kuchařka, protože pak by to bylo určitě skvělé dílo!