Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice

70%
4 10
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Muž s vůní kávy, žena se špetkou skořice

Nejnovější vydání:
Motto - 2014
ISBN: 978-80-267-0124-8
Počet stránek: 304
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 0x v oblíbených
v přečtených 20x v přečtených
v knihovně 9x v knihovně
k přečtení 17x k přečtení
právě čte 2x právě čte
si přeje 1x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Motto (2014) 978-80-267-0124-8 304

Román, který voní jídlem, humorem, exotikou i erotikou Autorka kuchařek vyráží do Střední Ameriky, kde v doprovodu charismatického obchodníka s kávou zažívá mnohá dobrodružství. Setkání s džunglí, sopkami, kávovými plantážemi, indiány, mnohočetnou rodinnou, surfováním v moři, místní krmí i přírodními živly jsou popisována s nakažlivým humorem i chutí k jídlu. Vzápětí na povrch vyplouvají skutečnosti, které této "idylce" předcházely. Svižný příběh života ženy, která dělá věci jinak, než je obvyklé, oplývá mnoha dějovými zvraty, autobiografickými prvky i erotickými pasážemi. Je to příběh o velkém přátelství, o velké vášni i o velkém dobrodružství. (Založil/a: dadlinka)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

barus.horn
100% 100% 100% 100% 100%
  11. 1. 2015, 11:30
Kniha se mi pěkně četla. Je to oddechová kniha s humorem i láskou. Navíc je zde spousta zajímavostí ze světa co se týče gastronomie.
JANi-cka
  6. 2. 2016, 7:44
Absoulutní souhlas s komentářem od Zuzuland. Aby mě slohové chyby byly do očí, se mi často nestává. Kniha mne zklamala, čekala jsem okouzlení jídlem, přírodou a zahraničím, ale celou dobu jsem si říkala "to myslí vážně".
Zuzuland
20% 20% 20% 20% 20%
  16. 4. 2015, 16:12
Lenka Požárová je jistě výborná autorka kuchařek, tam je doma, a byla bych moc ráda, aby tam taky zůstala. Romány už prosím ne.
Měla jsem pocit, že čtu deníček naivní a nezodpovědné 18leté dívky, tak jsem to brala s rezervou, ale pak jsem zjistila, že hrdince je 40 let?! Kniha je plná protimluvů, v jednom odstavci se hrdinka svěřuje, jak jí sex s Fernandem (Fernando? Jako fakt?) strašně nebaví a v dalším, jak se strašně těší, až ji Fernado zas voš... miluje ho, nemiluje, chce s ním dítě, nechce...slovní obraty jak ze slohové práce premiantky čtvrté třídy základní školy a vtipy, vedle kterých je Petr Novotný bavič světového formátu.
Romány jsou úžasné, protože se můžete sžít s hlavní hrdinkou a prožívat zajímavé věci, zjistit něco nového a fandit jí, ale je blbý, když je hlavní hrdinka prostě nesympatická, protivná a tak naivní a nezodpovědná, že máte chuť jí dát výchovnou facku, i když jste skoro o 20 let mladší.
A mám pocit, že korekturu dělal někdo zadarmo, nebo byla původní verze děsivě špatná, a víc s tím nešlo udělat, protože pak už by to byla jiná kniha.
Rozhodně nemám nic proti autorce, ale tohle mělo zůstat jako kuchařka, protože pak by to bylo určitě skvělé dílo!