Nositel zášti

Originální název: Grudge Bearer

Polaris - 2006
ISBN: 80-7332-078-9

Polaris (2006) 80-7332-078-9 232

Cti svoje předky. Nikdy nevěř elfům. A udržuj zášť.
Trpasličí král Throndin Kamenné srdce ze Zhufbaru byl zabit, zrazen na válečném poli. Královský plášť po něm přebírá jeho syn Barundin a s ním závazek, že naplní slavnostní přísahu pomsty. Barundin se vydává na zoufalou výpravu, jejímž cílem je napravit křivdy spáchané na jeho otci a zachránit svůj lid před strašnou válkou proti temným silám Chaosu. (Založil/a: Aven)

RajAthen
  18. 2. 2012, 23:21
Pro ty, co mají absťák předtím než se dostanou k dalšímu dílu Gotreka Gurnissona či Tungdila Zlatorukého, se nabízí trpasličí warhammerovské dobrodružství. Bohužel nic více, ale ani nic méně. Děj je zkrátka mozaikou bitev a správného trpasličího sveřepého přístupu k věci. Bohužel, alespoň pro mě, nenabízí pořádné vyvrcholení.
Solvi
  14. 1. 2016, 19:24
Příběh o trpasličí pomstychtivosti a rasové nenávisti ve světě Warhammeru. Tzv. Starý svět (old world) je připodobněním Evropy na rozmezí středověku a novověku. Zatímco nelidské rasy ovládají magii a středověké zbraně, lidé umí používat také střelný prach (houfnice, ručnice, děla) a tím vyrovnávají rovnováhu sil. Příběhy z tohoto světa jsou nesmírně brutální a krvavé a nejedná se o nic jiného než o nekonečné bitvy a války mezi různými fantasy rasami. Přesto se dá tato četba zhodnotit jako oddechová, alespoň co se týče mě. Samotná kniha Nositel zášti a její autor Gav Thorpe mě hluboce zklamali. Bitvy, příběh i zápletky jsou naprosto jednoduché, až ubohé a dětinské. Tato kniha je naprostou ztrátou času a nemohu ji doporučit ani nepříteli.