Jen jeden den

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

YOLI - 2014
ISBN: 978-80-87543-01-6

YOLI (2014) 978-80-87543-01-6 352

Když americká studentka Allyson potká během svého výletu do Evropy na pouličním představení Shakespearovy hry Večer tříkrálový bezstarostného holandského herce Willéma, okamžitě mezi nimi přeskočí jiskra. A když je osud na druhý den svede dohromady znovu, Allyson udělá něco, co by sama od sebe nikdy nečekala: změní všechny své plány a odjede s Willémem do Paříže Po jediném společně stráveném dni a jedné noci se jiskra rozhoří v jasný plamen… dokud se Allyson na druhý den nevzbudí a nezjistí, že je pryč nejen její milenec, ale také její luxusní hodinky a s nimi i sen o velké lásce. Za jediný den se život mladé dívky převrátí naruby. Allyson se vrací do Států a jako poslušná dcera podle přání svých rodičů nastoupí na vysokou školu. Během prázdnin však znovu utíká do Paříže – aby našla odpovědi, vášeň a možná i skutečnou lásku, která ji od onoho osudového dne nedává spát. (Založil/a: Samie)

Gayle Forman Gayle Forman
*05.06.1970

včelka
  12. 12. 2014, 16:39
Už na začátku jsem od knížky očekávala, že to bude jen další z mnoha slaďáků, ale nakonec mě kniha celkem překvapila. Měla v sobě něco víc, než obvykle romány mají.
Sice to nebyla nějaká totální bomba, (konec knihy vás donutí přemýšlet, tak jak to vlastně bude, protože závěr je dost mlhavý) ale byla to příjemná oddechovka. Ještě 2 kapitoly před koncem jsem si myslela, že vím, jak to skončí... No, asi jsem se mýlila. :)
wendieta
  12. 9. 2015, 18:11
Hezká oddechovka. Ráda v knižních příbězích cestuju a v téhle knize ke cestování požehnaně. Otevřený konec mě na jednu stranu irituje, protože vlastně nevím jak to dopadlo, na druhou stranu z něj mám radost, protože kniha neskončila obvyklým "žili šťastně až do smrti". Každopádně mně čtení bavilo a vůbec nelituju, že jsem knihu přečetla.
Evelýny
  14. 6. 2014, 23:21
Příběh na mě zapůsobil tak, že jsem knihu doslova zhltla. Donutil mě přemýšlet, kolik náhod svedlo hlavní hrdiny dohromady. A byla to náhoda nebo osud. Když se Allyson po roce vrací do Paříže, aby se pokusila najít Willéma, který jí zaujal na první pohled a ověřit si, že se v něm nespletla, stává se příběh i napínavým.Konec této knihy nebyl standardní a z mého pohledu vlastně neukončený. Protože nemám ráda nejistotu, dávám pouze 4 hvězdy. Ke knize se určitě vrátím
kklepkaa
  30. 7. 2014, 14:21
Kniha je vlastně o hledání sebe samé a to že je v tom zamíchaná romantika na ulicích Paříže je už jen takové plus navíc...
ideal_alien
  17. 12. 2015, 17:22
Kniha mě bavila, ale na mě tam bylo až příliš informací. Doufám, že mě bude stejně bavit i druhý díl Jen jeden den.
Aspet
  8. 6. 2014, 9:29
Ze začátku mě kniha až tolik neoslovila, ale pak se to "rozjelo". Od půlky knihy jsem zas jen čekala, jak to dopadne a pravda je, že konec jsem si představovala jiný, ale jsem ráda, že nebyl "klasický"... Celkově povedený příběh, kniha na mě působila dlouho poté, co jsem ji dočetla.
diaaa
  3. 9. 2015, 15:16
Obsahuje spoiler spoiler To jako fakt? Celou knížku čekám až ho najde a když ho najde tak ji pozve dál a víc jako se nedozvíme??!!! Jsem velice pobouřená!
Teszi
  27. 12. 2015, 13:24
Krásná kniha, která vás donutí zamyslet se nad tím, jestli je svět opravdu takový jaký se zda být. V jeden den se narodíme. V jeden den umřeme. Za jeden den se můžeme změnit...........