Táňa a dva pistolníci

Táňa a dva pistolníci

Svět sovětů - 1961

Svět sovětů (1961)

Sovětská holčička Táňa Věrchososovová jela na prázdniny s rodiči z Moskvy do Prahy. V noci jejich rychlík zastavila kráva ležící přes koleje. Táňa je zvědavá, co se stalo, tudíž z rychlíku vystoupila a ten jí ujel.Táňa netuší, kde je, vydá se tedy podél kolejí a narazí na dva kluky Lojzu a Pepíka,kteří si ve stanu hrají na zálesáky. Rusky sice neumí ani jeden, ale přesto se nějak domluví a dohodnou se, že Táňu dopraví do Prahy stopem. Kniha dále popisuje jejich příhody na silnici a také v Praze, kam se všichni nakonec šťastně dostanou. Přímá řeč Táni a ruských turistů je psána v azbuce. (Založil/a: olla)

olla
  16. 4. 2014, 18:58
Tohle byla knížka mého mládí. Moc se mi líbilo, jak autor krásně popsal příběhy Táni a kluků, hlavně na silnici, kdy jeli stopem s mlékařem a odpojili mu vlek, kdy jela Táňa s německým obchodníkem a místo česky ho učila rusky a také se mi líbily pasáže z cirkusu v Praze a z hotelu. Jen ta azbuka mi tehdy dala trošku zabrat, ale to nic neubírá této knize na půvabu. Podle ní byl natočen stejnojmenný film, jehož děj byl přesunut na jižní Moravu a do Brna.