Jsem mrtvý, neplačte

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3237-7

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3237-7 196

Román začíná v pražské pitevně lékařské fakulty a v sále umírajících pardubického lazaretu končí. Vědecky zkoumaná těla mrtvých a posléze polomrtvých z východní ruské fronty spojuje oblouk osudů dvou protagonistů – otce a syna, Františka a Antonína Jedličkových. Příběh se otevírá osudným červencovým dnem roku 1914, v napjaté společenské atmosféře – co se stane po sarajevském atentátu, co bude dál? Povolávací rozkaz na základě synova udání dostává i František. Při dramatickém putování frontou nachází fenu vycvičeného sanitního ovčáka jménem Válka, která ho bude věrně provázet na nelehké cestě plné zranění a ztrát, na níž se k nim brzy připojí i syn Toník… (Založil/a: TeJoUsHeK)

Introvert
  2. 11. 2014, 14:59
Pokud by někdo od této knihy očekával, že se dozví historická fakta o 1. světové válce, jeho očekávání nebudou naplněna. Jedná se o příběh otce a syna, o vině, nouzi, o zradě a o výčitkách svědomí - i o odpuštění.
V poslední čtvrtině knihy je několik dost naivních situací, kterých se autorka mohla vyvarovat. Celkově se ale kniha čte dobře; celým příběhem, ač není příliš veselý, se line příjemná, lehce melancholická atmosféra, která ve mně po dočtení nadějného konce zanechala velmi hezký dojem.