Bohové a stvůry

Originální název: Bohové a stvůry

Fragment - 2014
ISBN: 978-80-253-2004-4

Fragment (2014) 978-80-253-2004-4 256

Jak moc by s lidskou vírou otřáslo, kdyby se našly fosilní ostatky samotného Boha?
Čtyři renomovaní vědci v čele s odbornicí na klínové písmo Emily Farrellovou jsou osloveni, aby prozkoumali převratný historický nález: atypickou obludnou lebku a sadu hliněných destiček. Emily zasvěcuje všechny členy týmu do legendy o Anunnaki, prastarém božstvu, které přiletělo na planetu Zemi a přineslo na ni život. Unikátní nálezy dávají tušit, že na sumerských pověstech možná něco je, a potomci bohů dokonce žijí mezi námi. Rozluštění šifry vyryté do destiček začíná rozsévat smrt... Tajemství mělo zůstat skryto, neuvěřitelný Boží plán neměl být nikdy odhalen. Hra o život a pravdu o vzniku lidstva začíná!
Mysteriózní thriller plný akce, napětí a nečekaných odpovědí. (Založil/a: janeicka)

Jan Hartman Jan Hartman
*07.10.1982

Moreanne
  3. 5. 2015, 16:59
Obsahuje spoiler spoiler Tahle poměrně útlá knížečka začíná velmi krátkou předmluvou, v níž autor píše: "Věnováno (...) a mojí kamarádce Evě Daňkové, která u sklenky vína rozptýlila moje obavy, že je zvolené téma nad moje síly..."
Možná, že kdyby si pan autor a jeho kamarádka to víno nedávali, poznali by, že autorovy obavy byly naprosto oprávněné.
Což o to, kniha se čte velmi dobře, pořád se něco děje, čtenář si ani na chvíli neodpočine, člověk se ani nenaděje a najednou má knihu přečtenou. I téma je velmi zajímavé a lákavé (samotnou mě téma Anunnaki zaujalo v jednom článku v časopisu Epocha a na jednu stranu jsem ráda, že tady jsem si o nich mohla něco přečíst), ale zasloužilo by si detailnější a kvalitnější zpracování. A taky by neškodilo, kdyby se autor trošku poučil heslem, že méně je více (protože všeho moc škodí). V té knize je totiž kromě opuštěných štěňátek snad všechno. Tak schválně:

*SPOILER**SPOILER**SPOILER* Láska, rozchod, svatba, rozvod, zase svatba, utajený syn, mimozemšťani a meziplanetární lety, Mayové, konec světa, stvoření vesmíru, stvoření lidstva, genetické inženýrství, otrokářství, dávná božstva sumerská, řecká, římská, egyptská, Ježíš, Panna Marie, obšlehnutá bible, hliněné destičky s klínovým písmem, evoluce, konspirační teorie, Šifra mistra Leonarda, Dan Brown, tajní milenci, trojský kůň (živý!), Vetřelec, mešuge prezident, Pentagon, 11. září, tajná operace, sochy z Velikonočního ostrova, něco jako hrdinka, které se u dveří objeví naprosto neznámý chlápek, ona se vším okamžitě praští a jen tak s ním odcestuje bůhvíkam, a která se později obětuje, aby ostatní mohli přežít, delta force a jejich příslušník, který po průstřelu ramene neřekne ani Au, bolest prostě ignoruje a následně si rameno (ano, i to prostřelené) bez mrknutí oka vykloubí, aby se osvobodil z pevně utažených pout, jiná hrdinka (které se u dveří objeví naprosto neznámý chlápek, ona se vším okamžitě praští a... však víte), která se potápí jen tak několik kilometrů, aniž by kdy uměla plavat. Na něco jsem zapomněla? Aha! Vlastně jo. Na Templáře a svatý Grál, málem bych zapomněla. Ti jsou tam taky. A roboti, jó roboti jsou tam taky. Prostě všechno. Určitě si ještě na něco vzpomenu. Myslím, že tam bylo i něco o tání ledovců. Taky pyramidy a Trója. Reinkarnace. Dokonce několikrát. A hrozné dialogy.

Edit: A plutoniový reaktor!
Edit 2: Atomové bomby, šifry, malby na stěnách jeskyní.
Edit 3: Objevení Ameriky Vikingy ještě před Kolumbem.
HartmanJan
  22. 5. 2015, 18:09
To: Moreanne
Drahá uživatelko, nejspíš to nebyl Váš záměr, ale Vaše řízná recenze mě pobavila v tom nejlepším slova smyslu. Jsem nesmírně rád, když moje kniha vzbudí - jakékoliv - emoce. Na poli scifi thrilleru jsou Bohové a Stvůry mojí prvotinou. Doteď jsem psal jen kriminálky. P.S. Slibuju, že v pokračování budu myslet i na opuštěná štěňátka.
Reni
  13. 10. 2014, 9:39
Tentokrát jsem soudila knihu podle obalu a vyplatilo se. Knihu jsem přečetla na posezení, takže byl příběh velmi čtivý a člověk prostě musel číst dál, aby se dozvěděl a odkryl pravdu, která se v knize ukrývá. Doporučuji.