Andělé smrti

Poprvé vydáno celosvětově: 2005

Polaris - 2005
ISBN: 80-7332-062-2

Polaris (2005) 80-7332-062-2 344

Temná fantasy z pera duchovního otce Felixe & Gotreka.
Míšenec, Lasička a Barbar jsou tři vojáci z průzkumné jednotky lehké pěchoty nazývané Andělé smrti. Byli vysláni do hor, aby rozprášili povstání proti vládnoucím terrarchům a zajala jejich vůdce, militantního proroka Zarahela a temného čaroděje. Po boji s pavoučím démonem, při kterém nemají jinou možnost, než mága zabít, se zmocní jeho knih v naději, že se jim podaří je výhodně prodat. Záhy ale zjistí, že mají v patách nejenom horaly vedené Zarahelem, kteří chtějí pomstít svoje krajany, ale patrně i inkvizici a rozzuřeného boha. Nakloněn jim není ani jejich poručík Sardec, kterému zachránili život a zranili tak jeho ješitnost, a navíc je na obzoru válka se sousední Kharadreou... (Založil/a: Aven)

hEROic
  13. 12. 2011, 17:39
Trošku odlišná sága od ostatních W.Kinga. Místy mi přijde, jak kdyby se nemohl rozhodnout jestli chce psát o Felixovi s Gotrekem nebo Rangnarovi. Celkově jsem se s hlavními postavami nijak moc nesžil. Ale konec jako vždy fajnovej, tentokrát mi připomínal Žambocha. :))
Solvi
  14. 1. 2016, 19:39
Obsahuje spoiler spoiler Míšenec, Lasička, Holub, Ropuší ksicht a Barbar se vydávají do dolu, aby zahubili čaroděje a jeho ohavnou stvůru. Ukradnou mrtvole zakázané knihy a snaží se je prodat. Kupující je opět vyznavač Starého kultu, klanící se dávnému bohu Uranu Ultharovi a Prastarým pavoučím démonům, kteří byli rovněž považováni téměř za bohy. Po mnoha peripetiích se píkovníci dostávají na stejné místo jako v úvodu a zažehnají nebezpečí probuzeného Zla jednou provždy.