Napůl zlý

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

YOLI - 2014
ISBN: 978-80-87543-08-5

YOLI (2014) 978-80-87543-08-5 368

Fantasy příběh o nezdolné vůli přežít. Příběh, který vás chytne a nepustí až do poslední stránky. Nadpřirozený thriller se odehrává v novodobé Anglii, kde mezi lidmi žijí v utajení černí-zlí a bílí-hodní čarodějové. Obě frakce rozděluje silná nenávist a spojuje jedna jediná věc – strach z chlapce, který pochází z obou stran. Patnáctiletý Nathan je synem smíšeného čarodějnického páru a ostatními čaroději vězněn a mučen. Chlapec musí ze svého žaláře uprchnout před svými šestnáctými narozeninami a najít svého otce, nejsilnějšího a nejkrutějšího černého čaroděje na světě, jinak zemře. Zvládne svůj nelehký úkol přesto, že nemůže nikomu věřit? Ani dívce, kterou miluje? (Založil/a: Snapeova)

Sally Green Sally Green

kklepkaa
  9. 6. 2014, 9:36
Ze začátku jsem si říkala, že je to nic moc a že byla chyba platit za e-knihu. Vadilo mi, že se nic moc neděje. Autorka nás seznamuje s životem hlavního hrdiny, který není moc růžový. Ke konci už jsem hltala každou stránku, takže jsem taková rozpolcená. Budu si muset počkat na druhý díl.
Dumbicek
  2. 6. 2016, 7:31
Já už ani vlastně nevím,proč jsem tuhle knihu chtěla číst. Ten příběh je celkem zajímavý, ale zase to není nic o čem bych četla poprvé v životě. Nějak jsem se do ní nemohla začíst. Děj sice postupoval, ale na můj vkus nějak pomalu. Až ke konci jsem se celkem začetla a najednou konec. Takže si další díl asi budu muset někdy přečíst abych věděla, jak to dopadne.
sokoba
  6. 6. 2014, 1:51
První půlka knihy - bez naivity popsaná realita v příběhu s nábojem, který se mi líbil a přišel mi neotřelý. Druhá půlka - nějak jsem ztratila to napětí, které jsem měla z počátku. Jakoby autorka vystřílela všechny dobré náboje už na začátku a pak nezbylo na konec.
Každopádně, mě to bavilo, těším se na další díly, kde Sally Green určitě zaboduje víc.
Aspet
  20. 6. 2014, 16:43
Moc se mi to líbilo. Akorát mě štve, že ještě není napsaný další díl, nejradši bych četla dál :-) Tento žánr (fantasy) jsem nikdy nevyhledávala, ale díky této knize možná začnu.
Lucy1994
  23. 12. 2014, 15:59
Nevěděla jsem, že je tato kniha na několik (myslím, že tři) dílů, dozvěděla jsem se to až tehdy, kdy jsem ji měla půjčenou doma z knihovny. Kdybych to věděla dříve, asi bych si ji přečetla až někdy později. Toto téma mě nikdy neoslovovalo, co se týkalo témat knih. Na fantasy se většinou koukám ve filmu, ale číst toto téma by mě nebavilo. Ale u této knihy to bylo jiné. Už popis mě dost zaujal a kniha mě nezklamala. Myslím, že se v té celé věci skrývá něco mnohem víc, ale bohužel se v podstatě ještě nic z této knihy nedozvídáme. Samozřejmě ten základ ano, ale myslím si, že se v tom skrývá ještě mnohem víc, navíc si myslím, že Marcus nezabíjí jen tak bez vážného důvodu, ale ještě se nic neví, jen si to myslím. Hrozně moc se těším na další díl, protože to skončilo tak otevřeně.. no, doufám, že nebudu muset čekat moc dlouho. :)
kačamura
  17. 9. 2015, 12:50
Další kniha, která je podle typického scénáře : hodný/zlý hrdina, zakázaná láska, někdo někoho honí .... a však dál to znáte.Proto 2*.