Hřích v barvě lilie

Hřích v barvě lilie Originální název: Ways to be Wicked

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2379-6

Ikar (2014) 978-80-249-2379-6 320

Tanečnice Sylvie Lamoreuxová je miláčkem pařížské opery, předmětem touhy i žárlivosti, zosobněním krásy a ladnosti, kterou svorně zbožňují jak kritici, tak i náročné francouzské publikum. Když ji však tajemný dopis donutí na všechno v Paříží zapomenout a vydat se přes kanál La Manche, představuje si všechno možné, ale určitě ne to, že hned po vylodění doslova a do písmene přistane na klíně Toma Shaughnessyho, majitele divadla Bílá lilie. Tedy muže, který sice nepostrádá větší než malé množství šarmu, ale honosí se tak špatnou pověstí, že se mu v tomto ohledu může jen málokdo v Londýně rovnat. Protože je však Sylvie během cesty do Londýna oloupena, nezbývá jí než přijmout Tomovu nabídku, aby se přidala k jeho divadelnímu ansámblu. Že představení Bíle lilie navštěvuje výhradně mužské publikum, rekrutující se z řad lapků, drožkářů a jim podobných existencí s méně vybranými způsoby, se nadaná baletka má teprve dozvědět… Druhý díl z volné romantické trilogie z 19. století populární Julie Anne Longové. (Založil/a: TeJoUsHeK)

marta-b
  28. 12. 2014, 13:27
I když byl závěr celého příběhu trochu přitažený za vlasy, moc mě čtení o životě Sylvie bavilo. Knížka je plná napínavých okamžiků a zápletek, které čtenáře dokážou překvapit. Ale trochu mi vadilo dost viditelné "vykradení" Maupassantovy Kuličky na začátku příběhu ... přepadený dostavník a nepojede se dál, dokud lupiči nedostanou polibek od krásné slečny .o)
Knihomolka
  6. 5. 2014, 11:04
Konečně vydané pokračování Krásky a špiona. Tentokrát se týká druhé dcery Anny Holtové Sylvie. Knížka je čtivá i když dle mého byl Susannnin příběh lepší. Zejména mi vadilo vykreslení vztahu Sylvie a francouzského prince, který byl takový nemastný neslaný (vztah i princ osobně). Jinak pěkné. Těším se na Sabrinin příběh.