Koruna

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4402-0

Knižní klub (2014) 978-80-242-4402-0 479

Píše se rok 1537 a v Anglii vládne Jindřich VIII. Joanna Staffordová pochází ze starobylé šlechtické rodiny, ale rozhodla se vstoupit do kláštera, aby unikla intrikám a nástrahám královského dvora. Když se vydává na nebezpečnou cestu do Londýna, aby v poslední hodince stála po boku své nejlepší přítelkyni, která má být na příkaz samotného krále upálena, netuší, že se sama ocitne přímo na šachovnici mocných a v ohrožení života. Musí nalézt tajemnou korunu, aby zachránila svého otce a zastavila králův teror. (Založil/a: Rosie5)

Nancy Bilyeau Nancy Bilyeau

DejnaDee
  14. 1. 2015, 10:11
Mám ráda historické romány a detektivky a tak jsem po knížce sáhla s obrovským zájmem. Mé očekávání napínavého příběhu z pohnuté doby tudorovské Anglie za vlády Jindřicha VIII. plné intrik a podlostí se naplno naplnilo a knížka se mi moc líbila. Je naspaná velice čtivě, napínavě a provází ji i tajemná atmosféra spjatá jak s pověstmi o starodávné koruně a podivných úmrtích, tak je v ději knihy zajimavým a působivým způsobem vykresleno prostředí gotického kláštera.