Star Trek: Zkouška ohněm - Spock

Podtitul: Oheň a růže

Laser-books - 2014
ISBN: 978-80-7193-377-9

Laser-books (2014) 978-80-7193-377-9 384

V jediném okamžiku... se životy trojice mužů navždy změní. Ve zlomku vteřiny, kdy zároveň cosi získají a ztratí, zničí svět, aby ho v zápětí opět stvořili. Mnohé už se stalo dřív, mnohé se ještě stane, nic ale neovlivní jejich životy tolik jako ona chvíle na pokraji věčnosti. V jediném okamžiku... musí Spock, Vulkánec ztracený v čase, přihlížet tomu, jak nejlepší přítel nechá na jeho radu zahynout svou životní lásku, což zajistí, že dějiny Země zůstanou beze změny. Když sám Spock za jiných okolností úmyslně změní historii, neúprosné požadavky logiky ho nutí hledat způsob, jak se vypořádat s výsledným rozporem. V jediném okamžiku... který se mu stále znovu vrací, zachránil Spock dějiny na úkor štěstí svého přítele, Jima Kirka. Teprve Kirkova smrt Spocka přiměje přehodnotit samotné základní kameny svého dosavadního života. Aby se dokázal vzepřít pocitu ztráty a výčitkám svědomí, hledá řešení tam, kde už jednou selhal: v úplném ovládnutí vlastních emocí. Ani dokonalá geometrie naprosté logiky však Spocka neušetří nových ztrát a nové nutnosti čelit nevyhnutelnému utrpení, se kterým se nikdy nedokázal sžít. Kruh se uzavírá. (Založil/a: Jamesová)

David R. George David R. George

Ziriath
  16. 2. 2016, 21:24
Depresárna. Založeno částečně na Městě na prahu věčnosti, a na prvním filmu z roku 1979. Ten film mě kdysi znechutil a naštval, narozdíl od tehdejších fanoušků jsem ale na něj nečekala deset let. A změněný Spock (mimochodem moje nejoblíbenější seriálová postava) byl na tom filmu asi nejhorší věcí. Takže při čtení této knížky jsem si to prožila podruhé.