Měl jsem sen

Měl jsem sen

Nová Forma s.r.o. - 2014
ISBN: 978-80-7453-430-0

Nová Forma s.r.o. (2014) 978-80-7453-430-0 103

Ukázka z knihy: Sedím sám v pokoji, pozoruji plameny plápolající v krbu a rozjímám nad svým dosavadním životem. Ve svých myšlenkách se cítím, jako bych snad ani nebyl přímou součástí svého života, ale pouze jakýmsi jeho vnějším nestranným pozorovatelem. Vystupují přede mnou chvíle štěstí, lásky ale i nenávisti. Mám před očima období života, kdy jsem se cítil pánem světa. Ale také dobu, kdy jsem nevěděl jak dál a nevsadil bych na sebe ani čtvrťák. Období, kdy jsem mrhal penězi, aniž jsem pořádně věděl proč a myslel jsem si, že mi to přinese štěstí. Avšak i chvíle, kdy jsem nevěděl, co bude následovat další den a byl jsem odkázán na pomoc druhých. Ve svém životě jsem poznal spřízněné duše, které se však časem změnily v někoho jiného. Vidím své protějšky, které jsem na své cestě životem potkal. Které jsem miloval takové, jaké byly když jsem je poznal a nemohl je milovat takovými, jakými se posléze staly. Ty, které mě milovaly, ale také ty, které mě jen využívaly. Proč téměř všechny mé partnerky toho měly tolik společného? (Založil/a: Jamesová)