Bez těla

Bez těla

Mladá fronta - 2014
ISBN: 978-80-204-3133-2

Mladá fronta (2014) 978-80-204-3133-2 232

Když se jednoho květnového dopoledne notorický zlodějíček Krajka při docela obyčejné vloupačce rozhodne otevřít i dveře koupelny, netuší, jaká hrůzná podívaná na něj uvnitř čeká. O několik týdnů později po brutálním útoku sám umírá a detektivům zanechá jen několik zmatených a vystrašených vět o tom, co tehdy vlastně viděl. Anebo co si myslel, že vidí? Protože až do poslední chvíle není jisté, zda se vražda, o které mluví, skutečně stala. Chybí totiž mrtvé tělo. V thrilleru s detektivní zápletkou, volném pokračování úspěšného románu Muž s unavenýma očima, odhaluje autor, sám bývalý kriminalista, krok za krokem způsoby práce a uvažování policistů nad případem, který se z ranku těch ostatních v mnoha směrech vymyká. Nejen že chybí oběť, ale dokonce jako by neexistovalo ani místo činu. Jedinou stopou je zmatené svědectví umírajícího muže, které však namísto odpovědí nabízí jen spoustu otazníků… (Založil/a: Kůstka)

jm
  5. 7. 2015, 23:58
ačkoli je tato knížka druhá z volně na sebe navazujících, byla první, kterou jsem od tohoto autora četla. po dlouhé době detektivka, která mě chytla a nepustila a občas jsem se u ní i zasmála