Boží oko

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

BB art - 2014
ISBN: 978-80-7461-471-2

BB art (2014) 978-80-7461-471-2 344

Sigma řeší jeden z dosud nejobtížnějších případů: Zřícení vojenské výzkumné družice Spojených států do odlehlé divočiny v Mongolsku spouští výbušné pátrání po cenném nákladu, který satelit nese – datech z přísně tajného fyzikálního projektu spojeného se studiem temné energie, která je svázaná se zrodem vesmíru. Poslední rozmazaný snímek, který padající satelit pořídil, zachycuje děsivý výhled do naší budoucnosti, výhled na trosky východního pobřeží USA v plamenech. Ve Vatikánu se do rukou vedoucího papežského odboru dávných studií dostává tajemný balíček od kolegy, který před deseti lety beze stopy zmizel. Zásilka obsahuje dva podivné předměty: lebku popsanou starou aramejštinou a knihu vázanou v lidské kůži. Testy DNA odhalí, že lebka i kůže kdysi patřily Čingischánovi, osm set let mrtvému mongolskému králi, jehož dosud neobjevená hrobka údajně skrývá rozsáhlé poklady a znalosti dávno zaniklé říše.
Velitel Gray Pierce a Sigma se spolu s dvojicí vatikánských historiků snaží co nejrychleji odhalit pravdu související s pádem Římské říše, se záhadou sahající k počátkům křesťanství a s dávno ukrytou zbraní, která představuje klíč k osudu lidstva. (Založil/a: Jamesová)

Draconian
  24. 5. 2014, 23:15
Již desátá kniha ze série Sigma force je přesně taková jaká se dala čekat. Dobrodružná, napínavá, hodně si pohrávající s reálnem a nereálnem, zábavná.Já to Rollinsovi vždycky sežeru, jeho styl se mi rpostě líbí a kniha působí svěže, je plná nápadů a nenudí ani vteřinu. Závěr je tentokrát poměrně...smutný..a také ozvláštněný skvělým nápadem. Snad moc neprozradím, když napíšu....panna nebo orel?
Všem kdo mají rádi Rollinse tuhle knihu ani nemusím doporučovat, my přeci víme, co od něj čekat...ostatním čtenářům dobrodružné literatury vzkazuji: Rollins patří mezi absolutní špičku!
Indy
  25. 8. 2014, 17:04
Opět skvěle napsaná kniha, která neměla chybu. Zajímavé nápady, příběh který neustále baví, nové postavy, co víc si přát :). Docela závidím těm co ještě nečetli žádnou knihu od tohoto skvělého autora. Tuto a zbylé knihy od tohoto autora mohu jen doporučit.