Začínat od nuly

Originální název: Starting at Zero

Ikar - 2014
ISBN: 978-80-249-2439-7

Ikar (2014) 978-80-249-2439-7 256

Kniha sestavená z autentických dobových rozhovorů a deníkových záznamů pomáhá vyvrátit spoustu mýtů a polopravd, které o Hendrixovi kolují, a předkládá ničím nepřikrášlenou osobní verzi jeho životního příběhu. Nejde ani tak o popis reálných událostí, jako spíše o zkoumání umělcovy vnitřní cesty a jeho názorů, které se postupem času proměňovaly a vyzrávaly. Díky této duchovní pouti, která tvoří jádro knihy, mají čtenáři možnost poznat skutečného Jimiho Hendrixe, geniálního amerického kytaristu, zpěváka a skladatele, který zemřel v pouhých sedmadvaceti letech. (Založil/a: Morsie)

Jimi Hendrix Jimi Hendrix
*27.11.1942

Morsie
  20. 4. 2014, 14:43
Hendrix už dlouho patří mezi moje idoly. To, jak hrál na kytaru, bylo prostě famózní a za to by si ho měl zamilovat každý - povinně! Byl skvělý kytarista, ale tak nějak už se zapomíná, že to byl taky jen obyčejný, člověk, který musel začít pěkně od nuly. Proto asi vznikla tahle kniha. Snaží se prezentovat Hendrixe takového, jaký byl - se vším všudy. A k tomu skvěle posloužil i nevšední styl, s jakým je biografie/autobiografie napsaná. Je vlastně poskládaná z toho, co kdy kde Hendix napsal, nebo řekl, takže to opravdu vypadá, jako by psal svůj životopis. Díky téhle knize člověk získá jiný úhel pohledu.
edulla
  2. 11. 2016, 20:23
Velmi nápaditě zpracovaná kniha, jak obsahem, tak sazbou (ta je opravdu originální) a ilustracemi. Až mne překvapilo, že jsem takovou pěknou knížku sehnala v ospalém nedělním odpoledni v Jednotě Coop spolu s dvěma krajankami a sáčkem piškotů :-) Inu, bux. Jedná se o velmi osvěžující četbu, člověk má skoro pocit, že Hendrixe slyší. A jako příležitostnou hráčku na kytaru mne vždycky zaujme, že drží kytaru obráceně, než většina slavných kytaristů. Rozhodně doporučuji k přečtení. I pro člověka, který Hendrixovu hudbu příliš nezná, je to inspirativní.
bobik777
  29. 10. 2014, 11:53
Knížka, která nemůže člověka začít nudit. Je zajímavě členěná a je prostě skvělá. Pro milovníky Jimiho je to povinnost.