Zahrada muk

Zahrada muk Originální název: Le Jardin des Supplices
Poprvé vydáno celosvětově: 1899

Ottovo nakladatelství - 1918

Ottovo nakladatelství (1918) 284 překlad Marie Majerová

Provokativní román francouzského spisovatele, rozdělený na dvě části. V první probíhá diskuze členů společenské smetánky na téma "právo vraždit", ve druhé části skupina fascinovaných diváků z řad evropanů přihlíží hrůznému mučení odsouzenců v čínském Kantonu. Kniha prodchnutá ironií a satirickými postřehy je především útokem na pokryteckou morálku soudobé společnosti a karikaturou politiků Třetí republiky. (Založil/a: Crocuta)

Octave Mirbeau Octave Mirbeau
*16.02.1848 - †16.02.1917

Crocuta
  1. 5. 2014, 19:48
I přes téměř sto let starý a tedy nutně značně archaický překlad Marie Majerové se mi kniha velmi dobře četla - autor v ní rozebírá nejen soudobou politickou situaci ve Francii a její korupcí prolezlé představitele (bohužel pasáže stále až podivuhodně aktuální), ale kromě obecné analýzy směřování člověka ke zlu je v druhé části knihy kladen důraz i na souvislosti mezi násilím a pohlavním pudem. Zajímavá četba nabízející řadu námětů k přemýšlení.