Prvních 100

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

CooBoo - 2014
ISBN: 978-80-7447-557-3

CooBoo (2014) 978-80-7447-557-3 280

Od ničivé nukleární války žije lidstvo ve vesmírných lodích vysoko nad radioaktivním povrchem Země. Nyní je však sto mladých delikventů, které společnost považuje za postradatelné, vysláno na nebezpečnou výpravu s cílem znovu kolonizovat planetu. Může to být jejich druhá šance na život… nebo sebevražedná mise. (Založil/a: alča87)

Kass Morgan Kass Morgan

janeicka
  6. 12. 2014, 14:05
Naštěstí seriál na motivy této knihy neznám, takže jsem se mohla naplno ponořit do příběhu :-) Zase jedno sci-fi spíš pro náctileté, opět se zde řeší vztahy namísto lepšího vysvětlení systému, raději bych se něco víc dozvěděla o třech vesmírných lodích a jejich fungování. Líbilo se mi členění knihy do jednotlivých kapitol, které byly věnovány hlavním hrdinům, ale ještě víc jsem hltala vzpomínky jednotlivých postav na jejich minulost - zprvu se to nezdálo, ale každá postava měla své tajemství, které mělo větší či menší vliv na současnou situaci. A ten konec!!! Každopádně se moc těším na další díl(y), které si velmi ráda přečtu.
anishta
  5. 11. 2014, 22:32
Velmi dobré.Takové čtivé seznámení s postavami + začátek příběhu. Střídání toho co bylo a co je u každé z postav se mi líbilo, minulost byla dokonce zajímavější. Těším se na další díl. Už aby to bylo!
Archangel_P
  24. 5. 2015, 21:21
Na můj vkus se kniha až přespříliš zabývá vztahy mezi postavami na úkor popisu prostředí vesmírných lodí nebo alespoň jednoho delšího retrospektivního ohlédnutí do vzdálenější minulosti, protože mně mezi současností a dobou ve které se odehrává kniha prostě těch tři sta let nějak chybí. Je "řečeno", že se odehrála nukleární válka a všichni se uchýlili na orbitu Země, ale to jsme se všichni mohli dozvědět už z přebalu...
Ale abych nebyl pořád jen negativní, kniha mě celkem zaujala, přečetl jsem ji během dvou dnů, je to taková chuťovka a já ji určitě doporučuji, stojí to za to. A druhý díl si rozhodně nenechám ujít, protože první skončil hodně otevřeným koncem a vypadá to zatím zajímavě.
Za mě 75 %
Celupka
  28. 7. 2014, 20:19
super knížky, velmi čtivá... a to jsem si myslela, že mě po zhlédnutí seriálu nebude bavit, ale opak byl pravdou ;) koncept knihy mě taky velmi potěšil - každá kapitola je o jiné postavě a součástí většiny kapitol jsou i vzpomínky postav na události, které vedli k ději v současnosti... prostě pecka :D
RenataHopsinka
  2. 11. 2014, 19:31
Vyděla jsem první 3 díly seriálu a můžu říct, že kniha se dějově seriálu skoro nepodobá. Vystupují tam i jiné postavy a děj je zcela jiný než v seriálu tak, že pokud někdo kouká na seriál i tak mu knihu doporučuji k přečtení. Je velmi čtivá, ale hodně mi vadilo přeskakování z tehdy do teď, které ubýrá knize na zajímavosti.
chegulina
  21. 4. 2016, 23:59
Toužila jsem přečíst díky seriálu,který mě překvapivě velmi baví. Ne ,že by knížka byla špatná,ale televizní zpracování je asi přeci jen lepší...
teteka
  1. 8. 2014, 2:43
Super mě se líbilo.Je to čtivý,má to téma.Těšim se na 2.díl.Skvělá oddechovka
Co nevidět chci zhlédnout seriál.
Varejda
  5. 6. 2016, 19:22
Kniha je narozdíl od seriálu méně dějová a zabývá se nitrem postav. Při porovnání se seriálem mě potěšilo, že příběh není totožný! Ocenil jsem také střídání hlavních postav, z jejichž pohledu byl příběh vypravován. Velmi pěkně byly také zpracovány retrospektivní prvky, které pomáhají odhalit 13. komnaty postav.