Povídání o srnčí zvěři

Povídání o srnčí zvěři
Originální název: Povídání o srnčí zvěři

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5287-7

Grada (2014) 978-80-247-5287-7 220

Kniha „Povídání o srnčí zvěři“ vychází z úspěšného titulu „Srnčí zvěř v našich honitbách“ (Grada, 2007). Josef Drmota, vedoucí původního autorského kolektivu, se tentokrát pokouší představit výrazně odlehčenou formou srnčí zvěř jako společníka člověka v ekosystémech současné kulturní krajiny. Jednotlivé kapitoly věnované biologii, etologii, početním stavům, mysliveckému chovu, lovu i ekonomickému významu srnčí zvěře doplnil řadou poznatků, zkušeností a zážitků z vlastní praxe. Odbornější části problematiky tím více zpřístupnil nejen aktivním myslivcům a uchazečům o první lovecký lístek, ale především všem ostatním zájemcům o nahlédnutí do života tohoto hojného živočišného druhu. Kniha je určena aktivním myslivcům, uchazečům o první lovecký lístek i studentům mysliveckých oborů. Obsahově však oslovuje všechny učitele, přátele přírody a myslivosti, držitele honiteb, majitele honebních pozemků, organizátory veřejného života na venkově i prosté zájemce o reálné dění v jejich bezprostředním okolí. Motto: Krajina je naším domovem. Není ale naším vlastnictvím. Ostatním živým tvorům na ni dnes přiznáváme v lepším případě stejný nárok. A to i přesto, že tu byli mnohem dříve nežli my, lidé… Autorem publikace je Mgr. Josef Drmota, pedagog Gymnázia Otokara Březiny a Střední odborné školy v Telči. Svůj volný čas věnuje převážně praktické myslivosti, ale také výuce a popularizaci tohoto oboru. Je dlouholetým členem Redakční rady časopisu Myslivost, místopředsedou Klubu autorů při Českomoravské myslivecké jednotě, lektorem a zkušebním komisařem uchazečů o první lovecký lístek a mysliveckým hospodářem. Jeho práce byla v minulosti ohodnocena udělením 1. stupně vyznamenání Za zásluhy o myslivost a Umělecké ceny ČMMJ. Jako autor je podepsán pod řadou odborných, popularizačních i beletristických publikací. (Založil/a: alča87)