Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Vítězové nad Kartágem

100%
5 5
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Vítězové nad Kartágem

Podtitul: Latinské, etruské, galské a samnitské války, válka s Pyrrhem, tři punské a tři makedonské války


Originální název: Vítězové nad Kartágem

Nejnovější vydání:
Akcent - 2014
ISBN: 978-80-7497-018-4
Počet stránek: 384
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 1x v oblíbených
v přečtených 6x v přečtených
v knihovně 3x v knihovně
k přečtení 2x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Akcent (2014) 978-80-7497-018-4 384

Vítězové nad Kartágem je kniha o vojenské historii antického Říma, plná příběhů o vojevůdcích a vojácích, o taženích, které prodělali, o vítězných či prohraných bitvách na souši i na moři, o pochodech, táboření, útocích, obranách, obléhání, o slávě, strádání i vlastnostech pravých římských vojáků, jimiž byly dignitas – důstojnost, disciplína – ukázněnost a virtus – statečnost. Také o tom, jak legie vypadaly, kterak manévrovaly, z čeho se skládaly, čím bojovaly a čím žily. První svazek cyklu Římské války začíná dobou před zrodem legií, pokračuje zrodem občanské armády římské republiky přes přerod falangy v manipulární legii a její existencí do doby, než se změnila na legii kohortovou a v profesionální armádu. Líčí války od doby, kdy je těžké oddělit pravdu od legend, přes válku s Pyrrhem až k historii punských válek či k podmanění Řecka. Další svazek zahrne dobu soumraku římské republiky, války Mariovy a Sullovy za hranicemi i jednoho proti druhému, Crassovo vítězství nad Spartakem i jeho porážku v bitvě s Parthy a první triumfy Pompeiovy. (Založil/a: alča87)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

janeicka
100% 100% 100% 100% 100%
  17. 10. 2014, 10:48
Další kniha od Jiřího Kovaříka a dalších 5* :-) Tuto první knihu ze série nazvané Římské války si může přečíst jak odborník na antickou historii, tak úplný laik, protože vše je jasně a srozumitelně vysvětleno. Kniha má opravdu velmi široký záběr, věnuje se římské historii a historii legií od dávných dob ještě za Etrusků a počátků Říma, kdy se odehrávaly takové události jako únos Sabinek či přísaha Horatiů :-) Autor vysvětluje i jak se legie v průběhu věků vyvíjely a jak vypadaly, přitom opět hodně používá citací z děl římských historiků. Nejvíc se mi líbily pasáže o épeirském králi Pyrrhovi a samozřejmě punské války. Určitě budu netrpělivě vyhlížet další svazek věnovaný římským válkám.

"Ceterum autem censeo Carthaginem esse delendam." Cato st.
Gallienus
100% 100% 100% 100% 100%
  29. 4. 2016, 18:20
Vždy jsem považoval p. Kovaříka za velkého odborníka v oblasti tématiky Napoleonských válek a francouzské armády tohoto období. Po přečtení této práce musím svůj názor poupravit, je odborníkem nejspíš i na antické válečnictví. Kniha je výborně napsaná a zajímavá, hodně jsem se dozvěděl a byl jsem velmi mile překvapen její kvalitou. Nepamatuji se, že bych od českého autora četl něco tak obsáhlého k dané problematice.