Psychiatr

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Šulc-Švarc - 2014
ISBN: 978-80-7244-365-9

Šulc-Švarc (2014) 978-80-7244-365-9 224

V prostředí odlehlé psychiatrické léčebny, která má být během krátké doby zrušena, se odvíjí čtenářsky přitažlivý, sugestivní děj nového románu Petra Prouzy. Neobvyklé, často až bizarní příběhy pacientů a pestré privátní osudy personálu se v napjaté atmosféře konce Ústavu ještě více obnažují ve své pravdivé podstatě, jež zvenčí vypadá absurdně, ale ve skutečnosti odpovídá na otázky, které si většinou klade každý z nás, po záhadném smyslu života a jeho nekonečných výchylkách. Vilém Rokyta se ohlíží za svou minulostí, která zrcadlí rozporuplné zvraty a společenské proměny v uplynulých šedesáti letech jeho života. (Založil/a: Zdenča22)

Ilunka
  2. 11. 2015, 0:04
Celé se to jen nudně táhlo, každý příslib něčeho "akčnějšího" byl v okamžiku utnutý koncem odstavce a flashbacky hlavních protagonistů mi mnohdy přišly příliš dlouhé a nicneříkající. Jediný zvrat přichází až na poslední stránce, kam se horko těžko prokousává. Škoda, že "bizarní příběhy pacientů" nedostaly víc prostoru.