Originální název: The Diary of a Nobody

Leda - 2013
ISBN: 978-80-7335-339-1

Leda (2013) 978-80-7335-339-1 208
Odeon (1976) 184

Proč by si londýnský úředníček pan Pooter, fanatický ctitel vžitého pořádku a skladatel „vtipných“ slovních hříček, nemohl psát deník? Není sice žádná veličina a nepřitahuje pohledy veřejnosti, ale důležitý se cítí jako málokdo. Dokonalost není maličkost, a v jejím jménu čelí pan Pooter neochvějně posměškům přátel, potížím s řemeslníky a se sousedy, nezvedenostem a neuctivým hláškám líného syna Lupina i odevzdanosti své Karličky a ředevším svým vlastním trapasům. Takový už je holt život. Samolibost, příčinu většiny trablů, autorovi(a možná i sobě) nakonec rádi odpustíme, klasický laskavý anglický humor je totiž osvobozující. „Lituji pouze, že jsem si deník nezačal psáti již v mládí,“ povzdechne si pan Pooter – a s ním i my, jeho čtenáři! (Založil/a: alča87)

George Grossmith George Grossmith
*1847 - †1912

rt12
  6. 3. 2015, 11:38
Dílko vyšlo jako Čtení na dovolenou, což odpovídá, vyloženě oddychová knížka. Při strohém zapisování dnů do deníku jsem se skoro nudila, naštěstí jsou zde i dialogy, které jsou vtipné a tím pádem dostává četba spád. S blížícím se koncem se mi humor líbil víc, rozhodně jsem se nechechtala na celé kolo, ale suchý humor vzbuzoval lehký úsměv. Ješitná, sebestředná nula, píše deník ve kterém je ve svých očích středem vesmíru, všemu rozumí a hlavně vše správně dělá a řeší. Skutečnost je bolavě jiná, většinou se dostane do trapných situací, je to hlupák, kterému se všichni vysmívají , včetně manželky a syna. Postoj k jeho zápiskům vystihuje nejlépe syn, který s popadá za břicho, když Pooter chce deník vydat ,, kdybys ho šéfíku psal na větší papír dostali bychom pěkné prašule od zelináře.“ Co dodat, není to žádné převratné veledílo, nemrzí mě, že jsem knížku přečetla, ale vracet se k ní nebudu.
23.44
  1. 11. 2016, 21:28
Ani si nemohu vzpomenout, kdy jsem něco nedokázala dočíst. Takže asi až teď. Ani jako oddychovku. Deník pana Nuly za nula bodů.
Kaiella
  2. 6. 2015, 19:49
Jednoduchá, čtivá oddechovka. Někdy pobavila a tak kde nepobavila, nenudila. Ideální na letní dovolenou, když se vám nechce se pouštět do hlobokomyslných příběhů...