Zajištění na stáří

Zajištění na stáří

Podtitul: Jak se co nejlépe připravit na podzim života

Originální název: Zajištění na stáří

Grada - 2012
ISBN: 978-80-247-4400-1

Grada (2012) 978-80-247-4400-1 200

Tato publikace je vhodná pro všechny, kteří se aktivně zajímají o svůj důchod. Strávit podzim života lze několika způsoby. Jedním z nich je i důstojný a trvale udržitelný životní standard, na který jste byli zvyklí během vašeho pracovního života. Publikace si klade za hlavní cíl seznámit širokou čtenářskou obec s tím, jak bude vypadat budoucnost za jedno, dvě a tři desetiletí. Především se snaží vyvrátit rozšířený mýtus o tom, jak se stát o všechny své občany ve stáří postará. Ani hojně citovaná důchodová reforma nás neochrání od přirozené starosti o své peníze a budoucnost. Naopak zapojením se do této "reformy", zejména pak do druhého pilíře, činíme nevratný krok a stáváme se zcela zbytečně příliš závislými na státu. Najít pomyslnou rovnováhu na cestě za lepším životem v důchodu není snadné. Kniha by měla pomoci zorientovat se v tématu a vyřešit základní otázky, které se peněz a stáří týkají. Přidanou hodnotou jsou pak případové studie lidí v jednotlivých fázích života. (Založil/a: Laděnka Šušu)