Správce impéria: Císař

Wales - 2002
ISBN: 80-86390-40-3

Wales (2002) 80-86390-40-3 344
United Fans (1998) 80-86129-14-4 434

Spoluautorkou knihy je Janny Wurts.

Poslední kniha série Sága impérium. Díly volně navazují v tomto pořadí: Dcera impéria, Ochránce impéria: Otrok, Ochránce impéria: Milenec, Správce impéria: Vrah a Správce impéria: Císař.

Po dlouhé roky pečlivě připravovaný plán Jira z Anasati má konečně sklidit své ovoce a přinést mu mnohem více než jen titul vojevůdce. Jiro míří přímo na císařský trůn a přitom hodlá odstranit i svého hlavního protivníka - rod Acoma!
Mara z Acoma se nemůže jeho intrikám otevřeně postavit, neboť mezi oběma rody stojí hrozba přímé intervence Ctihodných... A jako by toto nebezpečí nestačilo, zjišťuje Mara, že jejím příčtím nepřítelem mohou být i samotní Ctihodní...

LadysR2
  1. 2. 2013, 9:00
Mág a další série s příběhem související. Nejlepší sága, co jsem četl. Půjčil mi kamarád a pak jsem čekal na každý další díl. Skvělý na tom je, že tato série Impérium, která navazuje, je brána z pohledu Kelewaňanů. Takže máte opačné úhly pohledu jako na dlani. Výborný!!!
A dnes máme 24.3. 2015 a já se po letech dostal k další odnoži této ságy a právě čtu Stín temné královny. První díl Hadí ságy. Tak jsem zvědav, jak se propojí s osudy Midkemianů.