Jirka a Velký třesk

Jirka a Velký třesk

Podtitul: Kvantum zážitků a galaktické dobrodružství PLUS ohromující poznatky o vesmíru

Originální název: George and the Big Bnag
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Euromedia Group - 2016
ISBN: 978-80-242-5072-4

Euromedia Group (2016) 978-80-242-5072-4 336
Euromedia Group (2011) 978-80-242-3277-5 304

Právě se koná jeden z největších vědeckých experimentů všech dob - a Jirka s Aničkou jej mohou sledovat úplně zblízka! Aniččin táta, vědec Erik, vede pokusy ve Velkém hadronovém urychlovači, které mají odhalit první okamžiky vesmíru - velký třesk. K ruce má svého spolehlivého pomocníka - superpočítač Kosmu, a tak se nemá co pokazit...
...když tu Jirka s Aničkou objeví ďábelský plán na zničení experimentu!
Jirka je vržen do hrůzného dobrodružství - na vzdálenou galaxii a do kvantového světa - a přitom musí spolu s Aničkou co nejrychleji přechytračit nepřátelskou skupinu, která se chystá zničit vědu.
Neuvěřitelně napínavý příběh zahrnuje některé z posledních vědeckých teorií o cestování časem a o velkém třesku, a také speciální pojednání několika předních světových vědců. (Založil/a: CharlieLN)

Archangel_P
  24. 5. 2015, 21:03
Tato knížka se mi dostala do ruky, když mi bylo asi jedenáct. Pro kluka, kterého baví přírodní zákonitosti, neustále se hrabe v knihách a encyklopediích o astronomii a přírodě a když kouká na televizi, tak místo pohádek na dokumenty o vesmíru, naprosto dokonalá volba! Zábavnou a vtipnou formou popsané fungování hvězd, solárních systémů, černých a červích děr, temné energie et cetera, které by dokázalo pobrat i dítě, které pojem "termonukleární fúze" zatím slyšelo pouze z dokumentů a nemá nejmenší tušení o co jde, nenajdete v žádné jiné knize než právě v této (nebo jejich dalších dvou dílech Jirkův tajný klíč k vesmíru a Jirkům vesmírný lov pokladů).
Obdivuji Stephena Hawkinga, jak jako vědce, tak jako spisovatele. Dokázal komplexní téma jako vesmír zpracovat pochopitelně a zdánlivě jednoduše (práce to ovšem jednoduchá vůbec být nemohla) pro nedospělé diváky tak, aby je čtení bavilo a zaujalo.
Za mě 85 %