Hologram pro krále

Hologram pro krále

Plus - 2014
ISBN: 978-80-259-0278-3

Plus (2014) 978-80-259-0278-3 296

Alan pamatuje lepší časy, v obchodě i v životě. Celý život se živil prodejem jízdních kol, jenže v době, kdy všichni už dávno přesouvali výrobu do Asie a Afriky, on tvrdošíjně lpěl na poctivé práci amerických dělníků. Takže mu trochu ujel vlak a teď se ocitl v Saúdské Arábii, kde má v městě rostoucím uprostřed pouště králi Abdalláhovi představit revoluční holografickou technologii. Doufá, že mu ta zakázka změní život, že bude moct dál posílat dceru do školy, splatí dluhy a konečně se na něj usměje štěstí. Jenže král nikde a čekání na něj připomíná spíš absurdní drama, a tak se Alan utápí v myšlenkách a podomácku vyrobeném alkoholu, znovu a znovu rozepisuje dopisy dceři a rýpe do bulky, která se mu udělala na šíji. (Založil/a: Anděl)

Paulie
  18. 5. 2014, 9:28
Ve své podstatě smutný osud hlavního hrdiny podaný neuvěřitelně čtivě. Knihy odehrávající se v současnosti moc nečtu, ale tahle se mi opravdu líbila. Navíc se člověk během čtení i párkrát zasměje a ve finále zamyslí, opravdu fajn knížka!