Případ mechanického muže

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Triton - 2014
ISBN: 978-80-7387-737-8

Triton (2014) 978-80-7387-737-8 384

Čas se změnil, a králův agent sir Richard Burton je jedním z mála lidí, kteří vědí, že svět míří úplně jinam než dosud.

Na Trafalgarském náměstí je nalezen opuštěný mosazný muž na klíček. Jednoslabičně odpovídající odulé monstrum tvrdí, že je dlouho ztraceným dědicem prokletého panství Tichborneů. V Londýně vyvolávají dělníci pouliční bouře a tajemné přízraky z páry podněcují totální třídní válku.

Burton a jeho asistent se snaží odhalit plán, který hrozí rozervat impérium. Jakou úlohu v tom všem musí sehrát mechanický muž?

Druhé dobrodružství Burtona a Swinburnea přetéká excentrickými, parou poháněnými technologiemi, groteskními postavami i stále záhadnějším tajemstvím. (Založil/a: Taylor)

Bernadette
  22. 7. 2015, 10:41
Méně propracované a záživné než první díl. Místy též docela slušně nechutné a za vlasy přitažené. Nutno říct, že po prvním dílu jsem se neskutečně těšila, co Hodder zase vymyslí a podle hodnocení čekala něco ještě geniálnějšího... o to větší je mé zklamání...
Taylor
  4. 7. 2014, 14:18
Burton & Swinburne ve vrcholné formě, nebo také steampunk's not dead. Ve druhé knize se seznámíme s dalšími novými vynálezy, které si to sviští na páru, ale i se starými dobrými známými z první knihy. Také se dozvíme něco nového o Burtonově minulosti, zvláště pak o jeho výpravě do Afriky. Kniha je opět velmi zábavná a čtivá. Děj se nám mírně prolíná s knihou první, ale dá se číst i samostatně bez její znalosti. Všem, kdo tuto sérii ještě nezačali číst ji vřele doporučuji.
mikael
  26. 3. 2016, 19:38
Ajajaj, doma ze mě nebudou příliš nadšení, protože pan Hooder jede a navazuje na předchozí knihu ve velmi dobré formě.
Děj se příjemně rozvíjí a více a více se mi líbí vynálezy. Jsem proto zvědav, co nám přinesou další knihy!
A důvod proč mě nebudou mít rádi je ten, že další knížky prostě CHCI!!!
Marshal
  15. 9. 2015, 8:50
Marku Hoddere, ty jeden všiváku, tys mě teda dostal! Ke Skákajícímu Jackovi jsem měl celou hromádku výhrad a podle mě neustále osciloval mezi nedomyšleností a genialitou. V Mechanickém muži se ručička zastavila a zcela jednoznačně míří na nápis Genialita. Veškerá klopýtnutí prvního dílu jsou pryč, děj šlape jako hodinový strojek a má větší páru než Formbyho uhlí. Čtení jsem si neskutečně užil a nemohl jsem se od knížky odtrhnout, dokud jsem nezíral na zadní stránku obálky. Well done, my good sir!