Dárky z přírody

Dárky z přírody

Podtitul: Originální nápady po celý rok

Originální název: Geschenke aus der Natur

Grada - 2014
ISBN: 978-80-247-5011-8

Grada (2014) 978-80-247-5011-8 144

Neexistuje pro mě nic lepšího než se toulat přírodou a objevovat při tom malé i velké poklady, které se s trochou námahy mohou proměnit v milé dárky. Tak uvádí autorka svou knihu, kterou v těchto dnech vydává nakladatelství Grada. Ta obsahuje více než 60 podrobně popsaných návodů, jak si vyrobit z materiálů, které nabízí příroda v každé roční době, milý dárek pro potěšení nás i našich blízkých. Může to být něco ke konzumaci, třeba sirup, likér či želé, nebo něco pro dekoraci, např. adventní kalendář, šípkový věnec, květovaný papír či svícen z břízy. Těch materiálů je opravdu hodně - různé rostliny, výhonky, květiny, plody, šišky, semena, listy atd. Každý návod obsahuje výčet potřebného materiálu, dobu potřebnou na zhotovení výrobku a přesný postup práce. Je tu i velké množství barevných, často instruktivních ilustrací, dokládajících, že námi zhotovený dárek bude krásným a jistě milým překvapením. Knížka zároveň motivuje čtenáře k pozornějšímu pohledu na přírodu.
Než se tedy příště vydáte na nějaký pěší výlet, nezapomeňte do ní nahlédnout a nechte se inspirovat. (Založil/a: alča87)