Perunova krev II

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Epocha - 2014
ISBN: 978-80-7425-213-6

Epocha (2014) 978-80-7425-213-6 304

Druhá část nového dvoudílného románu Františka Kotlety, v němž nechybí typické ingredience pro nejkontroverznějšího autora současné tuzemské fantastiky: brutalita, sex a nadsázka.
Ve světě dávných bohů to vře. Objevil se totiž ztracený mocný artefakt a ta, která jej získala, má s ním velké plány. Ne, takové, jako by měla matka Tereza, spíš Amin, řezník z Ugandy. Je tady ale jeden muž. Voják, zrazený a zabitý, přesto kupodivu stále živý a plný touhy si to vyřídit s každým bohem, který se mu postaví do cesty. Nejdřív ale musí zjistit, proč přežil místo toho, aby hnil na břehu řeky okusován potkany. A pak? Pak už jen musí najít nejvyššího z bohů, který se, podle zlovolné šeptandy, dal na křesťanství. Bez jeho pomoci totiž novou vládkyni bohů nikdy neporazí. A Ježíšek se bude zlobit. František Kotleta dokončuje svou divokou jízdu slovanským panteonem za řevu pistolí, vytí vlkodlaků a svištění chladných zbraní. (Založil/a: Kůstka)

ondrasek
  13. 2. 2015, 7:00
V druhé knize jsem se dočkal vysvětlení všech rozdělaných a nejasných věcí vrtajících mi hlavou z dílu prvního a musím říct, že to má hlavu a patu a celý příběh je chytře vymyšlený.
Co mi ale začalo už lehce vadit je styl popisu akce pohledem hlavního hrdiny, který prostě musí být cool za všech okolností a jeho hustopříšné hlášky, nad kterými jsem se občas pousmál a občas mi připadaly trapné.
Tady měl autor trochu ubrat plynu, nedělat z Fridricha největšího božana všech dob a byl bych spokojen.
Ale asi by to zase nebyla ta správná Kotletovina (jak by jistě řekli jeho fanoušci).
Loxias
  19. 5. 2016, 13:27
Se dvojkou jsem se vyporadaval o poznani dele. Vadil mi tam sem tam nejaky logicky nesmysl, nejake ty preklepy (nebo nespravne pouziti slov), ale hlavne asi neustale souloze - takhle nejak si predstavuju 50 shades.. jinak asi dobry, ale jednicka bavila vic
Onyxia
  7. 3. 2015, 21:21
Bavila jsem se ještě lépe než u dílu prvního. Po dočtení jsem dokonce pocítila smutek, že už je konec. Hlášky super, jen jsem se přistihla, že mě někdy trochu obtěžuje až příliš často opakující se přirovnání, která sice byla vtipná, ale trochu "vychrchlaná až z paty". Jinak Kotletu baštim se všim všudy :) A jak psal Murad, jak jsem poprvé četla Nejsemňamku, okamžitě se mi vybavila taštička a ve své podstatě mě to hrozně potěšilo :)
Budulman
  3. 12. 2014, 13:53
O moc lepší než první díl, ten byl takovým lehkým rozjezdem pro tuhle jízdu :-)
Už zase mě mrzí, že jsem dočetl a uvědomuju si, že už nic víc není :-D
Nejsem mňamka?
Murad
  17. 12. 2014, 13:30
Horší než první díl, akce bez akce, hustokrutěpříný vtipy mi nepřišly vtipný vůbec, asi jsem už moc starej a už mi k zasmání nestačí aby ve větě byla „frn*a“ nebo „kundi*ka“. Schválně komu komu „Mňamka“ taky evokovala „taštičku“?