Miminka v bezpečí

Podtitul: Průvodce pro odvážné rodiče

DharmaGaia - 2014
ISBN: 978-80-7436-046-6

DharmaGaia (2014) 978-80-7436-046-6 224

Julia Dibbernová napsala svým způsobem nekompromisní knihu. Ve svých názorech je často radikální, a při čtení nás zasáhne na mnoha citlivých místech. Budeme-li však její slova vnímat s otevřenou myslí a srdcem, brzy pochopíme, že tato vyhraněnost je opodstatněná. Jak píše sama autorka, umírněné literatury je na trhu dost. Nechtěla napsat další vlažnou knihu, chtěla pojmenovat věci tak, jak je sama vidí. A tak nás v kapitolách o porodu, bondingu, kojení, spánku, nošení, plenkách a pláči provádí mnoha příběhy, které prožila ona sama i její přítelkyně, a popisuje svou proměnu z běžné konzumní ženy do zastánkyně přístupu přirozeného rodičovství. Novopečeným rodičům nabízí mnoho příkladů z každodenního života a povzbuzuje je, aby se řídili vlastním „prainstinktem“ a zdravým lidským rozumem. (Založil/a: Kůstka)

Tlomb
  2. 11. 2016, 8:32
Krásně napsaná kniha. Autorka se spíše dělí o svůj názor a zkušenost jak kontaktně přistupovat k dětem, než že by dávala návod. Při čtení si spoustu věcí uvědomíte.