Cress

Poprvé vydáno celosvětově: 2014

Egmont - 2014
ISBN: 978-80-252-2952-1

Egmont (2014) 978-80-252-2952-1 616

Cress od dětství vyrůstala sama uvězněná v umělém satelitu. Jedinou společnost jí zde dělají počítačové obrazovky. Díky času strávenému s počítači se Cress vypracuje ve špičkovou hackerku. Naneštěstí je však přinucena pracovat pro královnu Levanu a právě dostala rozkazy vystopovat Cinder a jejího pohledného průvodce. Cinder a kapitán Thorne jsou na útěku. Společně se Scarlet a Vlkem plánují svrhnout královnu Levanu a zabránit její armádě v invazi na Zemi. Právě Cress může Cinder a jejím společníkům pomoct. Odvážný pokus zachránit ji se však nezdaří a celá skupina se rozdělí. Cress má konečně svou svobodu, ale musí za ni zaplatit vyšší cenu, než si dovedla představit. A královna Levana nehodlá připustit, aby se někdo postavil do cesty její svatbě s císařem Kaiem.

I když se Cress, Scarlet ani Cinder necítí být povolány k záchraně světa, zdá se, že jsou jedinou nadějí, kterou svět má. (Založil/a: Kůstka)

Marissa Meyer Marissa Meyer
*1984

PeťkaW.
  15. 7. 2015, 9:50
Tak tohle byla jízda! Poslední díl sice ještě nevyšel, ale i tak si myslím, že můžu tuto sérii označit za jednu z nejlepších, které jsem četla. Výborný příběh, který vás strhne, sympatické postavy, které vám zkrátka přirostou k srdci, krásně čtivý styl psaní, originální pojetí příběhu... Opravdu není moc, co by mohl člověk vytknout. Krom poměrně snadné předvídatelnosti, ale k té se časem propracuje asi každý čtenář, jež má už něco načteno. Postava Cress sice působí zpočátku trochu... jak to jenom říct... zmateně a bláznivě, ale po pár stránkách zjistíte, že se vám vlastně právě kvůli tomu líbí. Trochu mě mrzí, odsunutí postavy Cinder na druhou kolej. Maličko se tak "zabrzdil" její vývoj, ale na druhou stranu je to pochopitelné, vzhledem k nárůstu počtu dalších hrdinů. Sečteno, podtrženo - jde o výbornou sérii, která vás chytne, i když sci-fi žánru, stejně jako já, neholdujete. Čekání na další díly je vždycky dlouhé, ale tohle bude utíkat extrémně pomalu ;)
Lucianna
  3. 2. 2016, 8:58
Oproti prvnímu dílu se mi tenhle moc nelíbil. Je sice dobrý nápad, že každá kniha bude mít novou hrdinku, ale ty předchozí zůstávají, ale já nejsem moc příznivec takových knih, mám v tom pak guláš. Příběh se sice dobrý, ale strašně zdlouhavý. Tímhle bych to třeba ukončila. Jelikož mám asi trilion dalších knih.
včelka
  23. 11. 2014, 14:35
Jak píše Tiferet, ani mě se snad ještě nestalo, abych takhle tlustou knížku přečetla bez jediného mrknutí. Tedy, četla jsem ji asi 2 týdny, ale to jen kvůli škole....
Cress byla milá trochu stydlivá postava a k té druhé osobě se skvěle hodí. (Nechci spoilerovat) :) Už se těším na 4., asi poslední díl této velmi originální série, která je díl od dílu lepší.
Katniss Lavender
  4. 8. 2014, 23:52
Snad ještě nikdy jsem nepřečetla 600 stran s takovou lehkostí a tak rychle. Kniha se čte sama, ostatně jako ty předešlé. Jsem nadšená ze směru, kterým se ubírá děj i postavy. Přiznávám, že děj je lehce předvídatelný, ale ani v nejmenším to knize neubírá na originalitě a jedinečnosti. Marissa měla úžasný nápad a dovedla ho k dokonalosti. Nemám co bych vytkla, ani jedno jediné slabé místo... Dokonce rapidně stoupá má, nově nalezená, obliba sci-fi žánru! Nemohu jinak než vřele doporučit a už se neskutečně těším na další díl... Winter! ;-)
Daletth
  1. 10. 2016, 12:14
Tak tohle je pro mě osobně zatím nejlepší díl série. Málokdy se stává, že má kvalita série stoupající tendenci, ale tady se to autorce povedlo. Spousta akce, politiky... i ta romantika tam je. Jistě, pořád to má nádech naivity, ale to se mi na tom líbí. Autorka podle mého zvládla dobře propojit různé žánry a vznikl z toho velice příjemný mix, který se čte jedním dechem. Ačkoliv se snažím v poslední době young adult literatuře vyhýbat, protože je to pořád dokola jedno a totéž a už mě to nudí, tohle mě velice mile překvapilo svou originalitou a čtivým stylem. Těším se na závěrečný díl.
Barbora Ptáčková
  30. 7. 2016, 17:34
První dva díly byly velmi vydařené a moc se mi líbili, ale Cress jim to zcela bez problému natřela. Za mě rozhodně zatím nejlepší kniha z této série. Ze začátku mě trochu děsila tloušťka knihy, ale zhltla jsem ji během víkendu..Marisssa svým velice čtivým stylem dokáže čtenáře upoutat a nepustit dokud vám nedojdou stránky. Už se nemohu dočkat čtvrtého dílu..:)
baru.p19
  29. 6. 2016, 19:11
Stránky ubíhaly ani jsem nevěděla jak. Okamžitě jsem si oblíbila nové postavy, líbí se mi, jak mají každá svou osobnost . Těším se na poslední díl a věřím, že nezklame.
charming
  10. 11. 2016, 14:26
Pecka! Zatím snad nejlepší kniha Měsíčních kronik a to ty předešlé dvě byly velice povedené. Postava Cress mě velmi bavila. Skvělé čtení a už se nemůžu dočkat, až se mi do ruky dostane Winter.
Iluzionista
  11. 4. 2016, 20:15
Tato série postupně graduje. S přibývajícími postavami, které mají velmi originální charaktery, se vám zároveň postupně otevírá celý smyšlený svět. V pozadí knih se objevují prvky ze starých známých a klasických pohádek. Kniha se čte lehce a rychle.