Nekonečná láska

Poprvé vydáno celosvětově: 1979

Knižní klub - 2014
ISBN: 978-80-242-4469-3

Knižní klub (2014) 978-80-242-4469-3 456

Nekonečná láska vyšla poprvé před třemi desítkami let a ze svého autora udělala „současného amerického mistra milostného příběhu“. Román, kterého se prodaly více než dva miliony výtisků a byl přeložen do více než dvaceti jazyků, líčí strhující příběh vášně a posedlosti dvou mladých lidí. Ačkoli podle něj byl natočen už jeden film a chystá se další, kniha, která je mnohem působivější, v českém jazyce vychází poprvé. (Založil/a: karkulin1982)

Scott Spencer Scott Spencer
*01.09.1945

Nifrea
  28. 1. 2015, 10:30
Líbily se mi slovní obraty autora a to, jakým způsobem dokázal popsat emoce... Celou knihu jsem nevěděla, co si o hlavní postavě myslet. Na jednu stranu to člověka nutí obdivovat velikost citu, jakej v sobě dokázal mít... Na druhou stranu bych skoro knížku přejmenovala z Nekonečný lásky na Nekonečnou závislost. Na jednu stranu je ten vztah nepopsatelně krásnej, na stranu druhou si nic destruktivnějšího skoro neumím představit. Každopádně knížka je krásně psaná a stojí za to s ní strávit čas:-).
karkulin1982
  10. 5. 2014, 12:25
K této knize jsem se dostala díky Neoluxoru, který na začátku roku lákal na filmy, které vznikly podle knižní předlohy a letos budou v kině. Příběh mě okamžitě zaujal a byla jsem natěšená, až kniha vyjde a já si jednou za rok jednu koupím. Knihu jsem měla dřív než byla v prodejnách (ať žije nakupování po internetu). No, čekala jsem červenou knihovnu (jednou za čas neuškodí), ale obsah mě naprosto překvapil. Na můj vkus byl děj dost zdlouhavý, se spoustou odboček snad od každé věty v dialogu. Dál musím říct, že jsem spoustě vět, někdy až odstavcům vůbec nerozuměla a netuším, co tím autor chtěl říct. Po přečtení můžu říct, že je v knize dost sexu (což nemusí být na škodu, ale v tomto případě jsou některé pasáže dost odvážné - no uvidíte sami) a odkazů na komunismus. Hrdinové mi nebyli vůbec blízcí, nějak mě ani nevtáhli do děje, ale posledních 100 stran jsem se nemohla konečně odtrhnout a pro mě osobně měla knížka nečekaný konec. Takže číst nebo nečíst? Řekla bych, že ano, pokud nečekáte klasickou červenou knihovnu, ale spíš milostný příběh, u kterého jste nuceni přemýšlet nejen o lásce, ale i o světě kolem, je to knížka psychologická i filozofická a hodně mi připomínala Hru o manželství.
Aspet
  14. 7. 2014, 13:57
Už od prvních stránek jsem poznala, že to nebude to, co jsem čekala - klasická červená knihovna. Řekla bych, že děj byl napsán hodně psychologicky, postavy jsou tak rozebírány, že jsem si chvílemi říkala, jestli je tam vůbec někdo "normální". Příběh je hodně natáhlý právě proto, že se dozvídáme všechny pocity a myšlenky hlavního hrdiny. Rozhodně nelituji, že jsem si knihu přečetla, ale nečte se úplně snadno, myslím si, že plno lidí odradí, jak je tam vše zdlouhavě popisováno. Taky jsem se těšila na filmové zpracování a to byl tedy fakt děs. Jediné, co měla kniha s filmem společného, byla jména hlavních postav, jinak to bylo úplně mimo mísu.
Lucy1994
  10. 12. 2014, 20:19
Ani přesně nevím, co k této knize říct. Přiznám se, že z ní mám smíšené pocity. Sem tam byly složitější věty na pochopení (aspoň pro mě), co tím autor chtěl říci, ale to už záleží na chápání člověka. Jinak autor používal krásná spojení, věty. Mně se obsah knihy moc líbil, bylo to zajímavě napsané. Popisoval vše hodně detailně, hlavně vnitřní pocity člověka, takové knihy se mi dost líbí. Znovu bych si ji asi nepřečetla, ale nemám nic moc co vytknout. Bohužel někdy láska není tak krásná.
Asjadah
  29. 8. 2014, 19:07
Já se, možná na rozdíl od ostatních, naopak bála, že se bude jednat o klasickou "červenou knihovnu". Strach byl naštěstí pro mne bezdůvodný. Kniha mi přišla neobyčejně čtivá (na to že má přes 400 stránek, jsem ji měla přečtenou velmi rychle). Ano, jedná se mimo jiné spíše o jakousi psychologickou zpověď či spíše konfesi osudové ženě, ale právě proto mě kniha zaujala. A přesto, že kniha spíše bodala, nežli blažila u srdce, jedná se i mimořádně silný příběh lásky, touhy, vášně a nutkavé posedlosti.
Majkynka
  3. 2. 2015, 9:59
Nevím co si o téhle knize myslet.Bohužel mě hodně zklamala.Ve většině případů mě kniha nebavila a hrozně těžko se mě četla.A popisování sexu no tak k tomu se nechci ani moc vyjadřovat u některých popisů se mě zvedal žaludek a knihknihu musela odložit.Jedinej konec za něco stál.