Noční úvahy

Noční úvahy Originální název: Noční úvahy

Gemini - 2014
ISBN: 978-80-904968-6-6

Gemini (2014) 978-80-904968-6-6 175

Sbírka básní Ireny Topinkové. Drama mysli v kontrastu s poetickým okouzlením. Noční odezvy na život ve všech jeho podobách, místy formou uhrančivé upřímnosti. Naléhavost veršů citlivě doplňují autorčiny ilustrace. Sbírka svými náměty navazuje na kladně hodnocenou prvotinu Když nespím, vydanou v září 2013.

Nakladatel: Gemini Publishing Prague (Založil/a: samara)

Irena Topinková Irena Topinková

Jano
  5. 7. 2016, 12:35
Stále je co objevovat.
Noční úvahy dobře navazují na prvotinu Když nespím. Zůstala síla emocí, objevily se filozofické úvahy. Přemýšlím nad nimi, nad otázkami, které klade, často s ní v duchu polemizuji. Baví mne zkoumat fotografii a objevit v ní metaforickou výpověď, která mi při prvním čtení unikla. Rád se k jejím básním vracím, podle momentálního rozpoložení sahám již po konkrétních básních. Její sbírky řadím mezi své "trvalky".
Jano
Dagmara
  29. 4. 2016, 15:36
Řadu básní z obou sbírek Ireny Topinkové umím nazpaměť, tak často se k jejím veršům vracím. Určitě nejen já z nich mám pocit, jakoby občas psala i za mne, kdybych to uměla. Na jednom autorském čtení jsem slyšela i ukázky z chystané třetí sbírky, je na co se těšit. Dagmara